Ako otestovať neznámy sieťový transformátor?

Ako otestovať neznámy sieťový transformátor?
Mek Pridal  Mek
  409 zobrazení
5
 0
Rádioamatérov almanach

Ako zistiť parametre neznámeho transformátora a ako zistíme postupnosť jeho vinutí? Aké sú jeho maximálne napätia a prúdy a aká je jeho celková výkonová zaťažiteľnosť? Na to všetko sa pozrieme v tomto videu. Tento postup je vhodný avšak iba pre klasické transformátory (nie impulzné - tie su menšie, majú viac vývodov a zvyčajne feritové jadro).

UPOZORNENIE : Tento postup si vyžaduje manipuláciu s nebezpečným sieťovým napätím. Vyžaduje sa preto vysoká opatrnosť. Autor nezodpovedá za akékoľvek škody ani újmy na zdraví či majetku a všetko robíte na vlastnú zodpovednosť!

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo
PCBWay Promo
PCBWay Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Webwiki Button