Ako vybrať vhodný rezervný prevodník analógových procesných signálov pre údržbu MaR obvodov?

Ako vybrať vhodný rezervný prevodník analógových procesných signálov pre údržbu MaR obvodov?
VENIO, S.R.O. Pridal  VENIO, S.R.O.
  566 zobrazení
2
 0
IoT Technológie a automatizácia

I4P univerzálny prevodník analógových signálov s displejom

Pre meracie obvody v priemysle je v praxi používaných veľa druhov prevodníkov analógových signálov vhodných na mieru daného obvodu. Pre elektro a MaR údržbu tak vzniká často dilema, aké prevodníky držať skladom, aby pokryli z tejto rezervy prípadný výpadok funkcie či inú poruchu.

Pred samotnou inštaláciou je obvykle nutné vykonať aj nastavenie resp. parametrizáciu prevodníka. Túto úlohu už dnes rieši väčšina výrobcov pomocou aplikácie v PC s pripojením cez USB, alebo bezdrátovým spojením. To je síce veľká pomoc, ale ak máte nainštalovaných niekoľko prevodníkov od viacerých výrobcov, pre rôzne rozsahy hodnôt, musíte byť pripravení na všetky varianty a situácia sa znovu komplikuje.

Z prevereného sortimentu výrobcu FEMA Electrónica SA prináša spoločnosť VENIO, s.r.o. riešenie vhodné práve pre takéto situácie. Univerzálny multifunkčný prevodník I4P ponúka riešenie pre takmer každú kombináciu vstupných a vystupných signálov a to všetko bez nutnosti pripájania sa k PC či smartfónu. Prevodník I4P má zabudovaný displej a v pamäti uložených 120 kombinácií typov a rozsahov vstupov / výstupov.

I4P umožňuje v jednom zariadení pripojiť vstup z oblasti procesných signálov 4-20mA, 0-10V, tiež odporové snímače teploty RTD, termočlánky TC ako aj potenciometre a iné odporové snímače. Na výstupnej strane je k dispozícii konfigurovateľný signál v rozsahu 4-20 mA (aktívny alebo pasívny) alebo 0-10 VDC.

Výstupný signál môže byť prevedený v rozsahu 0-100% vstupu, alebo užívateľsky naškálovaný v inom rozsahu podľa požiadavky zákazníka. A to platí nielen pre výstupný ale aj pre vstupný signál. Možnosť škálovania obidvoch signálov prináša k dispozícii individuálne prispôsobenie danej situácii.

Prevodník analógových signálov I4P navyše v prípade potreby poskytuje na vstupnej strane budiace napätie na napájanie snímača s analógovým signálom. Akceptuje širokú škálu teplotných snímačov vrátane Pt100, Pt500, Pt1000, termočlánkov J, K, N, E, T, R, S, C a B, a snímačov NTC v rozsahu od 44004 do 44008 a od 44030 do 44034. Tiež podporuje nastaviteľný rozsah snímačov NTC s konfigurovateľnými parametrami R25 a ß.

Aby sa užívateľ nemusel trápiť s riešením napájacieho napätia, prevodník je konštruovaný pre napájacie napätie v univerzálnom rozsahu od 18 do 265 VAC/VDC. Naviac, všetky obvody sú nazvzájom galvanicky oddelené.

Galvanické oddelenie poskytuje 3-cestná izolácia medzi vstupom, výstupom a napájacím obvodom. Galvanická izolácia zabraňuje zemným slučkám a prechodovým javom, chráni pripojené zariadenia a integritu signálu.

Postup pri inštaláciia a konfigurácia:

K dispozícii sú preddefinované konfiguračné kódy pre rýchle a jednoduché nastavenie. Jednoducho vyberiete na displeji z menu a pamäte predefinovaný kód pre vašu aplikáciu, pripojíte podľa schémy vhodné svorky a zariadenie je pripravené na prevádzku. Pre individuálne užívateľské nastavenie je ponuka rozšírenej konfigurácie, ktorá umožní prispôsobenie vstupného aj výstupného rozsahu signálu na špecifické požadované hodnoty. Konfiguráciu vykonáte počas inštalácie jednoducho cez prednú tlačidlovú klávesnicu a displej.

Predný informačný displej je prispôsobený pre konfiguráciu, ako aj systémové informácie. Môže teda zobrazovať nasledovné údaje:

  • hodnotu vstupného signálu
  • hodnotu výstupného signálu
  • konfiguračný kód
  • percentuálnu hodnotu signálu
  • procesnú hodnotu

Ďalšou nespornou výhodou je zabudovaná funkcia "FORCE", ktorá umožňuje manuálne generovanie signálu na výstupe s minimálnou a maximálnou hodnotou určenou na nastavenie alebo overenie diaľkového prístrojového vybavenia už počas inštalácie. Znamená to, že užívateľ môže generovať výstupný signál z I4P napríklad pre riadiace PLC aj bez pripojeného snímača na vstupe.

I4P má tiež k dispozícii „SOS“ režim na pomoc pri kritickej údržbe a opravách. Počas aktivácie SOS režimu prevodník drží stabilnú úroveň výstupného signálu tak, aby bolo umožnené vymeniť alebo opraviť zdrojový snímač a to bez ovplyvnenia PLC alebo procesu na výstupnej strane prevodníka I4P.

Konfigurovateľný filter odmietnutia frekvencie "Power filter" umožňuje nastaviť filtrovanie vstupného signálu očisteného o zvolenú frekvenciu 50 alebo 60 Hz. Funkcia „Heslo“ je určená na blokovanie prístupu neoprávnených osôb do „ponuky konfigurácie“.

I4P je univerzálny multifunkčný priemyslený prevodník analógových signálov s galvanickým oddelením, ktorý je navrhnutý pre priemyselné použitie s možnosťou rýchlej integrácie do takmer neobmedzeného rozsahu inštallácií a aplikácií.

Univerzálny prevodník I4P objednáte priamo cez e-shop tu:

https://eshop.venio.sk/i4p-univerzalny-prevodnik-signalov-s-displejom/

Detaily a technický popis nájdete na stránkach spoločnosti VENIO, s.r.o.

https://venio.sk/produkty/i4p-univerzalny-prevodnik-signalov/Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button