E-shop ElektroLab.eu

Apple M1 suverénne poráža v benchmarkoch GTX 1050 Ti a Radeon RX 560

Apple M1 suverénne poráža v benchmarkoch GTX 1050 Ti a Radeon RX 560
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  205 zobrazení
1
 0
Počítače a výpočtová technika

Apple nedávno predstavil svoj vlastný procesor založený na ARM architektúre, s názvom Apple M1, ktorý bude používať vo svojich zariadeniach. Spoločnosť sľubuje citeľne vyšší výkon oproti predošlým zariadeniam, používajúcim procesory Intel. To dokazujú aj zatiaľ dostupné benchmarky.

Apple M1 je vyrobené 5nm výrobným procesom, má 8 jadier a obsahuje vstavanú GPU s rovnako 8 jadrami. Práve výkon GPU sa ukázal prvý krát v benchmarku GFXBench 5.0. Jeho výkon je podobný a v niektorých prípadoch dokonca o niečo vyšší oproti dedikovaným grafickým kartám NVIDIA GTX 1050 Ti a Radeon RX 560.

Ide o porovnanie výkonu týchto GPU v systéme macOS, pričom spomínané dedikované grafické karty boli pravdepodobne pripojené externe pomocou Thunderbolt 3. Priame porovnanie ich výkonu v danom operačnom systéme je zložité, samotný benchmark GFXBench 5.0 je určený primárne pre smartfóny, avšak aj tak indikuje na pomery integrovaných GPU zaujímavé výsledky.

Zariadenia Apple nikdy neboli príliš vhodné na hranie hier, aj kvôli samotnému operačnému systému, výkon novej integrovanej GPU by už však na bežné herné použitie mohol postačovať. Nový procesor M1 odštartuje v troch produktoch. Ide o 13 palcový Macbook Pro, Macbook Air a počítač Mac Mini.

Zdroje: TechSpot, Tom's Hardware, GFXBenchPáčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.
Webwiki ButtonSeo servis Diallix.net VN-Experimenty Hatiar.eu