Arduino IDE 2 prináša automatické aktualizácie a ďalšie funkcie

Arduino IDE 2 prináša automatické aktualizácie a ďalšie funkcie
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  183 zobrazení
1
 0
Arduino a príbuzné platformy

Nie je to tak dávno, čo Arduino IDE 2 vyšlo z beta verzie, a už sme vo verzii Release Candidate 4. A verte, že stojí za to ju aktualizovať, pretože obsahuje niekoľko vynikajúcich nových funkcií, ktoré si určite nebudete chcieť nechať ujsť.

Automatické aktualizácie

Od Arduino IDE 2 RC4 budete automaticky informovaní o budúcich aktualizáciách. Softvér bude kontrolovať nové verzie IDE, keď budú k dispozícii. Požiada vás o potvrdenie stiahnutia a inštalácie novej verzie a potom už stačí len kliknúť na ňu. Už nebudete musieť prácne hľadať žiadne aktualizácie ani sťahovať inštalačné súbory. "Bezproblémové aktualizácie" - tak to výstižne opísal jeden z našich vývojárov! Pozrite sa na to nižšie.

Používatelia Linuxu dostanú vďaka tomuto najnovšiemu kandidátovi aj novú šancu. Pridali sme súbor AppImage, takže môžete spustiť Arduino IDE na akejkoľvek distribúcii bez nutnosti čokoľvek inštalovať. Super, že?!

Asociácia súborov .ino znamená, že používatelia MacOS aj Windows môžu spustiť IDE priamo z Finderu alebo Prieskumníka dvojitým kliknutím na súbor náčrtu. Na otvorenie náčrtu a jeho prípravu na prácu je potrebných o pár kilometrov myšou menej. Počet kliknutí znižuje aj nová funkcia, ktorá obnovuje vašu poslednú reláciu a pri spustení znovu otvára zatvorené pracovné plochy. Samozrejme, nechýbajú ani obvyklá história zmien a opráv chýb, ktoré nájdete v zozname zmien.

Stiahnite si zdarma Arduino IDE 2 RC4 a dajte nám vedieť svoje názory na sociálnych sieťach!

 

STIAHNUŤ IDE 2 RC4 TU

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 200.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button