Fórum ElektroLab.eu

Čo pripravujeme, alebo čo je vo vývoji.....

Čo pripravujeme, alebo čo je vo vývoji.....
Radoslav Maduda Pridal  Radoslav Maduda
  529 zobrazení
2
 0
Audio zapojenia

Pod projektom ElektroLab.eu sme nedávno spustili e-shop s našimi stavebnicami, ktoré sa musím pochváliť, sa začínajú veľmi dobre predávať. Takže úspech, ktorý teší nás a určite aj vás, ktorí ste si predmetné stavebnice zakúpili. Aktuálne začíname pracovať na ďalšom zaujímavom projekte, ktorý bude dodávaný aj ako finálny výrobok a aj ako stavebnica a to vrátane všetkých elektronických a aj mechanických dielov. Takže povedzme si niečo o ňom....

No a o čo sa jedná? Je to MosFetovy zosilňovač postavený na topológii CFA, teda Prúdová spätná väzba. Deklarovaný výkon 50W je dosiahnutý bez najmenších problémov. Na obrázku z osciloskopu je vidieť, že Vrms je 18V a merané to je na 4Ω  záťaži. Takže výstupný výkon je 80W. No a hlavné výhody zapojenia?

Celé zapojenie je na jedinej doske. V zosilňovači sa dá dostať z oboch strán a bez problémov spájkovať a merať... Prípadná výmena je preto veľmi ľahká. V prípade že je potrebné, celá doska sa dá vybrať iba povolením 6tich skrutiek..... Celý zosilňovač sa dá nastaviť a oživiť aj mimo hlavných chladičov a následne ho iba zasunúť a mechanicky uchytiť. Takže aj prípadné laborovanie alebo oprava je veľmi jednoduchá.

Parametre zosilňovača

  • Výstupný výkon na 50W/4R (v reále viac)
  • DC na výstupe pod 5mV (nastavil som 2mV) a DC ofset sa dolaďuje sa viac otáčkovým trimrom
  • Oneskorené zopnutie reproduktorov (mikroprocesor počíta polvlny takže zopnutie je vždy exaktne presné a stále aj v čase a nemení sa)
  • okamžite odpojenie reproduktorov
  • odpojenie reproduktorov v prípade DC napätia na výstupe
  • MOSFET SSR relé na výstupe. Takže žiadne "lupance a ťukanie" alebo cvakanie relé....
  • tepelná ochrana (snímanie teploty chladiča)
  • filtrácia 2 x 10000uF 

Celý zosilňovač presne pasuje do hliníkovej škatule. K zosilňovaču bude dodaný presný návod na stavbu. Do budúcna pripravujem presne do tej istej skrinky aj predzosilňovač s prepínaním vstupov a riadením koncového zosilňovača. Ďalej bude prítomne remote ovládanie externými signálom.

Prvý 4ria, ktorý sa prihlásia pod príspevkom, alebo na našom fóre budú mať možnosť kúpiť si prototypové dosky za zvýhodnenú cenu.(1)

Takže zisťujem predbežný záujem o čo by bol záujem, či o ten predzosilňovač, poprípade aj o zosilňovač.

Galéria

Ďalšie fotografie sú na fóre, v tomto vlákne - klikni

(1) Podmienkou získania prototypových dosiek, je registrácia na fóre , alebo byť registrovaným členom fóra.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

Webwiki ButtonSeo servis