Detektor správneho poradia fáz a výpadku fázy PHM-3F

Detektor správneho poradia fáz a výpadku fázy PHM-3F
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  128 zobrazení
1
 0
IoT Technológie, priemysel a automatizácia
   

Detektor správneho poradia fáz a výpadku fázy PHM-3F je výrobkom Slovenskej spoločnosti PROTRONIC. Tento detektor sleduje správne poradie fáz v sieťovom prívode a deteguje aj prípadný výpadok niektorej fázy. Je konštruovaný v unifikovanej skrinke s montážou uspôsobenou na lištu DIN:Jeho montáž je jednoduchá a vyžaduje si šírku 3 modulov na lište DIN. Počas prevádzky  a ak je poradie fáz správne, zopne výstupné relé, ktorého kontakt je vyvedený na svorku označenú „PHASE SEQUENCE – OK“. Týmto relé sa potom ovláda stykač, ktorý pripája elektromotor priamo.

Na indikačnom paneli počas prevádzky svieti iba LED dióda s označením „ON“. Ak nastane situácia, že je poradie fáz nesprávne, aktivuje sa relé na výstupe „PHASE SEQUENCE – WRONG“, rele „PHASE SEQUENCE – OK“ rozopne. Pomocou kontaktov relé „WRONG“ je potom možné ovládať ďalšie pomocné relé, ktoré prehadzuje niektoré dve fázy medzi sebou, alebo prehodí ovládacie napätia pre cievky reverzačných stykačov ovládajúcich už napájanie elektromotora. Tým sa docieli automaticky stále rovnaké a správne  poradie fáz na svorkách elektromotora, pre ktorý je tento detektor určený ako ochranný prvok. Pri nesprávnom poradí fáz sa na indikačnom paneli rozsvieti dióda LED s označením „MISORDER“.

Pokial nastane prevádzkový stav, že vypadne niektorá z fáz, obidve výstupné relé sa okamžite rozopnú a na indikačnom paneli sa rozsvieti indikačná LED dióda s označením „PHASE FAIL“. Toto chybové hlásenie má najvyššiu prioritu. Ako volitelná funkcia je tiež možnosť reverznej funkcie spojením svoriek „REVERSE“.

Technické údaje

Napájanie 230VAC / 50 Hz
Vstupné napätia 230VAC
Vlastná spotreba 1 VA
Výstupy spínacie kontakty relé
Šírka 3 moduly na DIN lište

 

Prevedenie pre vstupné napätia 3x400VAC je možné pripraviť na zvlaštnu objednávku, ale v drvivej väčšine prípadov je k dispozicii N alebo PEN, preto nie je štandardne vyrábané.

Kde kúpiť?

Detektor správneho poradia fáz a výpadku fázy PHM-3F si môžte kúpiť u slovenského výrobcu PROTRONIC - klikni

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu a chceli by ste sa o ňu podeliť s viac ako 360.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button