Elektroizolačné pásky od spoločnosti BM Group

Elektroizolačné pásky od spoločnosti BM Group
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  58 zobrazení
3
 0
Nový produkt
   

Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Izolačné pásky sú jednou z najzákladnejších inštalačných ochrán, nakoľko sú jednoduché na použitie a účinné. Sú preto základným príslušenstvom každého elektrikára, či domáceho majstra.

Nižšie vám prezentujeme produkty spoločnosti BM Group. Táto talianska značka bola založená v roku 1958 a sídli neďaleko Milána. BM Group sa špecializuje na výrobu konektorov, lisovacích dutiniek a ďalších komponentov na vytváranie trvalých spojení v riadiacich obvodoch, silových obvodoch, sieťových napájaniach atď. Jej sortiment zahŕňa aj elektroizolačné pásky -nevyhnutné príslušenstvo, ktoré používajú elektrikári, inštalatéri a servisní technici na celom svete.

Samovulkanizačné pásky

Samovulkanizačná páska je vyrobená z veľmi pružného materiálu (etylénpropylénový kaučuk), ktorý umožňuje tesne obklopiť izolovaný spoj. Keď sa omotá tak, že sa po sebe idúce vrstvy prekrývajú, vrstvy sa rýchlo spoja a vytvrdnú, takže chránený tvar je obalený jednotnou dielektrickou hmotou. Môže sa používať pri silových kábloch, pretože jej dielektrická pevnosť dosahuje 69 kV. Takáto ochrana sa používa v mnohých prípadoch, napr. na izoláciu neobvyklých spojov alebo komponentov, na utesnenie spojov bez priechodky, na opravu káblov vo vonkajšom prostredí a vystavených poveternostným vplyvom, na elektroinštalačné práce**.

Samovulkanizačná páska od spoločnosti BM Group poskytuje okrem pevnej priľnavosti aj ochranu proti korózii. Jej tepelná tolerancia sa pohybuje v širokom rozsahu od -40 °C do 90 °C. Hrúbka jednej vrstvy (pred roztiahnutím) je 0,76 mm. Rolka obsahuje 9 m pásky.

Materiál EPR
Odolnosť ozón, UV žiarenie
Medzná zážažová teplota 130 °C
Vynikajúca odolnosť voči chemikálie, korózia, vlhkosť
Prevádzková teplota -40°C - +90°C
Pevnosť v ťahu 2.4 N/mm² (350psi)
Natiahnuteľnosť 750 %
Podľa štandardu ASTM-D-4325
Dielektrická pevnosť 29.5 kV/mm (750 V/mil)

 

Samovulkanizačná páska

Elektroizolačné pásky

Štandardné elektroizolačné pásky BM Group sú vyrobené z PVC fólie potiahnutej na jednej strane adhéznou látkou. Vďaka použitiu tohto materiálu bude izolácia odolná voči poveternostným podmienkam (vrátane vlhkosti), olejom, kyselinám, zásadám a korozívnym látkam. Takáto páska je tiež veľmi pohodlná na používanie, pretože sa dá pomerne ľahko roztrhnúť (ak vám náhodou dôjdu nožnice alebo nôž), ako aj natiahnuť bez toho, aby sa znížili jej izolačné vlastnosti. Navyše sa väčšina výrobkov vyznačuje širokou tepelnou toleranciou v rozsahu od 0 °C do 90 °C a pri vybraných typoch dokonca až od -18 °C do 105 °C. To umožňuje chrániť veľmi náročné spoje. Dielektrická pevnosť väčšiny pások je 45 kV (pri 1 mm vrstve).

Tu treba poznamenať, že hrúbka jednej vrstvy (fólie) je 0,15 mm (pri vybraných výrobkoch 0,18 mm alebo 0,19 mm). Jedna rolka obsahuje od 10 m do 25 m materiálu. Výrobky boli vyvinuté v súlade s medzinárodnými normami: IEC 60454, UL 510, ASTM D-1000.

Výrobky sú k dispozícii vo všetkých bežných farbách, takže sa zachová jednotné označenie káblov v inštalácii. V katalógu TME nájdete hnedé (fázový vodič), modré (neutrálny vodič) a žltozelené (ochranný vodič) pásky, ako aj čierne a sivé (zvyčajne používané v trojfázových systémoch) a červené, žlté, zelené, biele. Dostupné šírky sú 15mm, 19mm i 25mm.

Materiál PVC
Odolnosť kyseliny, poveternostné vplyvy, korózia, zásady, olej, vlhkosť
Prevádzková teplota 0°C - +90°C
Pevnosť v ťahu 28 N/cm equivalent to 18.6 N/mm²
Natiahnuteľnosť 200 %
Priľnavosť k oceli 2.2 N/cm
Priľnavosť k podkladu 2 N/cm
Dielektrická pevnosť 45 kV/mm
Podľa štandardu IEC 60454-2
Horľavosť spomaľovač horenia
Zaradenie EN 60454-3-1-5/F-PVCP/90

 

Elektroizolačné pásky

Zdroj : BM-Group

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button