Generátor kódu vlastných znakov LCD displeja

Generátor kódu vlastných znakov LCD displeja
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  218 zobrazení
1
 0
Kalkulačky
   

Dosť často sa stáva, že pri vývoji aplikácií spojených s procesormi AVR mapríklad s platformou CodeVisionAVR narazíte skôr či neskôr na potrebu vygenerovať špeciálny znak pre zobrazenie určitej funkcie napríklad na dvoj riadkovom displeji s radičom HD44780, no a potom riešite problém, že ako. Práve v tom vám pomôže tento generátor, kde si iba jednoducho naklikáte požadovaný znak a vygenerujete si jeho kód. Ten následne prekopírujete do platformy CodeVisionAVR a je to.

CodeVisionAVR je vývojové prostredie (IDE) určené pre vývoj aplikácií na mikrokontroléry z rodiny AVR od firmy Atmel (dnes Microchip Technology). Toto IDE umožňuje vývojárom rýchlo a jednoducho vytvárať programy v jazyku C pre mikrokontroléry AVR s podporou rôznych funkcií, ako sú napríklad generovanie zdrojového kódu, nástroje pre ladenie a simuláciu programov a mnoho ďalších funkcií. CodeVisionAVR je komerčný program, ale ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá umožňuje vytvárať programy do veľkosti 4 kB.

Môžete definovať osem (8) znakov. Použite rôzne názvy, napr. char0[8], char1[8], char2[8], ... Nový znak (char0) sa uloží do pamäte lcd (na miesto 0) príkazom : define_char(char0,0);. (Opakujte to pre každý nový znak - PO init_lcd). Na zobrazenie tohto nového znaku použite nasledujúci príkaz : lcd_gotoxy(0,3); lcd_putchar(0); Tým sa zobrazí prvý (na mieste 0) definovaný znak na pozícii 0,3.

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button