Fórum

Hybridný predzosilňovač

made by Wili
Hybridný predzosilňovač

Po skúsenostiach zo  stavbou prvej "modernej" verzie hybridného predzosilňovača som už dlhšie plánoval postaviť viac sofistikovaný a lepší preamp, ale nejako som sa k tomu nevedel dokopať. Po postavení MC452 ma to namotivovalo a povedal som si že k nemu treba aj adekvátne dopasovaný predzosilňovač. Tentoraz ale pravý hifi vintage, s korekciami, mnohými vstupmi a prepínaním všetkého možného. Celá stavba mi šla celkom rýchlo, pretože veľa vecí som sa naučil z predošlej verzie. Začal som zosumarizovaním čo od predzosilňovača vlastne chcem a postupne kreslil a dizajnoval predný a zadný panel. Keď som mal predstavu čo bude zhruba obsahovať a robiť, začal som kresliť schémy a plošné spoje, ktoré som kreslil asi 2 mesiace. Chcel som preamp, ktorý bude celý na jednej veľkej DPS a vznikla zatiaľ moja najväčšia DPSka akú som kedy nakreslil 40x26cm! Veľa som sa inšpiroval od iných výrobcov, skúmal fotky vnútier iných podobných prístrojov a skúmal mechanické usporiadanie komponentov. Musím hned na úvod povedať, že to bolo hrozne náročné umiestniť skoro všetko na jednu dosku.

Funkcie

  • 6 vstupov, z toho 1 bluetooth, 1 phono a 4 vrátane symetriky
  • preamp so ziskom 16dB a diaľkovo regulovaná hlasitosť
  • vypínateľné korekcie s rozsahom +-12dB
  • mono/stereo (v prípade mono signálu je možné rozšírenie zvuku do oboch kanálov)
  • indikácia vybudenia
  • 3 výstupy sym aj nesym., z toho 2 vypínateľné na prednom paneli
  • sluchátkový zosilňovač

Popis zapojenia a schémy zapojenia

Zdroj tvorí 100W audio toroid s tieneným primárom ukostrenou bandážou a celý je zaliaty v kovovej krabičke pre absolútne odtienenie. AC napätia trafa v záťaži sú: 2x22V, 9V a 250V. 9V vetva je usmernená na 12V a toto napätie je stále prítomné v standby, a použité pre veľké relátka, ktoré pripájajú ostatné vinutia pri zapnutí. Ďalej je z 12V stabilizovaná 5V vetva cez 7805 pre napájanie maličkých signálových relé a mikroprocesora. 2x22V vetva je usmernená a stabilizovaná s LM317/337 na dve symetrické napájacie vetvy: 2x25,2V pre žhavenie elektróniek (2+2 v sérii) a 2x15V pre napájanie operačných zosilňovačov. Každý použitý OZ v zapojení je pre lepšiu filtráciu aj vzájomné oddelenie medzi sebou, oddelený od "hlavnej" +-15V vetvy RC členmi 2x10R + 1x47uF medzi krajmi symetrie, a 2x100n SMD keramikou medzi symetriou a zemou priamo pri pinoch každého OZ. 250V vetva má po usmernení okolo 380V. Pred hlavný elyt som dal ešte sériový odpor pre obmedzenie prúdovej záťaže na vinutie a tiež to čiastoťne redukuje zvlnenie. Z toho je stabilizovaných 270V pre napájanie elektróniek. Ako stabilizátor som použil kvôli vyššej bezpečnosti celoplastový mosfet STP10NK60ZFP a SMD LM317 cez ktoré je nastavený úbytok 12V. Takto stabilizované napätie je privedené k elektrónkam kde je ešte dodatočná lokálna filtrácia 10uF kondenzátorom a znížená 200V vetva zenerkou pre prvé zosilňovacie stupne.

Schéma zapojenia zdrojovej časti.

Audio reťazec, začína na vstupe kde je signál odelený jednoduchým CRRC členom, a je možné použiť aj symetrické aj nesymetrické vstupy. Vstup sa volí jednoducho otočným prepínačom a pripojením odpovedajúcimi relé. Relátok je riadne veľa a preto som použil cenovo výhodné fujitsu so zlatými kontaktmi kt. sú spínané cez mosfetové tranzistorové polia TBD62003. Menenie vstupov je len manuálne a nie je ovládateľné na diaľku. Navolený vstupný signál sa privádza na prvý OZ buffer LM4562, ktorý má za úlohu signálu len dodať prúd a v prípade symetrického signálu tento zlúčiť. Keďže som použil jeden OZ dokopy aj pre sym aj nesym vstupy, je CMRR len okolo 50-60dB, ale zhodnotil som že to je pre hifi účely viac než dostačujúce a nemá význam komplikovať to. Audiosignál ďalej pokračuje do analógovej regulácie hlasitosti. Použil som 10k motorizovaný ALPS, ktorým je možné regulovať hlasitosť aj na diaľku. Regulovaný signál ďalej putuje do elektrónkového "napäťového" zosiňovača, kde je zosilnený o 15dB. To by malo byť dosť na to, aby aj z 0,5V signálu spravil 2,8V pre veľké koncové zosilňovače.

Schéma vstupnej časti.

V tejto časti sú aj pasívno-aktívne korekcie. Ak je potrebný útlm, je realizovaný pasívnou kapacitnou alebo gyrátorovou záťažou na mriežke, ak je potrebný zisk tak sa zavádza do katódy elektrónky a ovplyvní zisk v danom pásme. Korekcie fungujú perfektne, len majú nevýhodu v tom že vyžadujú logaritmicko-expotencionálny potenciometer ktorý je nezohnateľný. Na to som použil 22 krokový SMD alps, ktorý som kompletne rozobral, upravil priebeh zmenou SMD odporov aby odpovedal priebehu, ktorý som potreboval a vysekol jeden zo zúbkov uprostred. Tým som získal 21 krokov - 10 do každej strany + 1 stredová poloha, so širšou pozíciou uprostred presne pre nulovú polohu korekcií. Priebeh som dopasoval podľa simulácie tak aby každá poloha odpovedala zhruba 1,2-1,5dB pridaniu/útlmu a vyzerá takto:

Korekcie sú v prípade potreby ľahko vypínateľné relátkami, kedy sa len odpojí bežec potenciometrov. Pre zosilnenie je tu použitá Tung-Sol 12AX7 / ECC83 a na výstupe každého kanálu je pre nižší šum a vyššiu strmosť paralelne zapojený katodový sledovač s NOS RFT ECC81. Celá táto časť je z mekintošovského preampu C2200 a už dlhé roky som tieto korekcie chcel vyskúšať, pretože majú extrémne nízke skreslenie a veľmi charakteristické unikátne zapojenie. Zosilnený a upravený linkový signál zo sledovačov ďalej pokračuje do bufferu LM4562, ktorý tu dodá signálu potrebný prúd a je rozťahaný k výstupom, logaritmickému zosilňovaču pre VU metre a ku sluchátkovému zosilňovaču.

U výstupov sa cez relé s funkciou mute jednoduchým prepínaním relátkami volí do ktorého výstupu má ísť signál a v prípade potreby symetrických výstupov je ďalej invertovaný cez LM4562 aby vznikla symetrika.