Integrované globálne riešenie M1 spoločnosti OMRON pre striedavé pohony

Integrované globálne riešenie M1 spoločnosti OMRON pre striedavé pohony
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  81 zobrazení
2
 0
Nový produkt
   

Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Spoločnosť OMRON uviedla na trh nové integrované globálne riešenie M1, ktoré v praxi poskytuje pokročilé možnosti na zabezpečenie konštrukcie strojov vyznačujúce sa flexibilitou, efektívnosťou a úsporou konštrukčného priestoru. Tým sa rozširuje výber striedavých motorov, ktoré možno použiť v systéme pohonu.

Integrované globálne riešenie M1 je okrem iného vybavené celým radom funkcií, ktoré stanovujú dôležité štandardy pre technológiu riadenia motorov a pohonov. Podporované sú štandardné indukčné motory (IM), motory s permanentnými magnetmi (PM), PM motory s priamym pohonom (až 128 pólov) a špeciálne motory (napr. bubnové motory). Parametre citovaných motorov možno jednoducho nastaviť pomocou funkcie automatického ladenia, ktorá je k dispozícii v softvéri Sysmac Studio, ktorý poskytuje používateľsky prívetivý nástroj na: konfiguráciu, monitorovanie systému, ako aj správu systému. Riešenie navrhnuté spoločnosťou OMRON ponúka vynikajúce momentové schopnosti - takmer 200 % krútiaceho momentu, pri frekvencii 0 Hz. Predpokladá sa 10-ročná bezúdržbová životnosť riešenia M1 v náročných priemyselných podmienkach.

Charakteristika integrovaného globálneho riešenia M1:

  • Vstavaná podpora komunikačných protokolov Modbus a EtherCAT pre bezproblémové pripojenie a interoperabilitu so systémami priemyselnej automatizácie.
  • Flexibilné možnosti konfigurácie EtherCAT - vďaka podpore kruhovej topológie existuje možnosť bezproblémovej integrácie a efektívneho prenosu údajov.
  • Komplexné možnosti riadenia motora vrátane riadenia rýchlosti a krútiaceho momentu, presného riadenia polohy a funkcie "master-slave".
  • Indukčné a synchrónne motory s permanentnými magnetmi podporované v oboch režimoch: vektorové riadenie s otvorenou slučkou (OLV) a vektorové riadenie s uzavretou slučkou (CLV) - efektívna prevádzka sa ponúka pre širokú škálu motorových aplikácií.
  • Integrovaný vstup pre enkodér a čítač impulzov s rýchlou registráciou polohy na základe digitálneho vstupu na presné riadenie pohybu.
  • Funkcia bezpečného zastavenia s možnosťou vypnutia krútiaceho momentu a ďalšieho riadenia motora - poskytuje možnosti bezpečnosti pre káblové pripojenie aj pre protokol Fail-Safe over EtherCAT (FSoE).
  • Špeciálna funkcia úspory energie ponúkajúca optimálnu spotrebu energie a nízke prevádzkové náklady.
  • Lakovaná doska plošných spojov (PCB), ktorá zvyšuje odolnosť a zabezpečuje spoľahlivú prevádzku v náročných priemyselných podmienkach, okrem iného poskytuje odolnosť voči prachu a vlhkosti.

Viac informácií nájdete na: odkaz 1 a v datasheetoch nižšie. Ak sa vám v mobilnom zobrazení nezobrazuje datasheet, kliknite tu pre jeho stiahnutie M1-STD, alebo M1-ECT , alebo otvorte stránku v predvolenom mobilnom prehliadači.

M1-STD

 

M1-ECT

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button