Jednoduchý přípravek pro testování ATX zdrojů

Jednoduchý přípravek pro testování ATX zdrojů
Milan Špaček Pridal  Milan Špaček
  640 zobrazení
4
 0
Vybavenie dielne

Testování a opravy ATX zdrojů jsou celkem častá činnost, vyrobil jsem si proto tento přípravek, který mi ji trochu usnadní.

Popis zapojení

Ke schématu není co dodávat, žluté LEDky indikují přítomnost napětí na jednotlivých větvích, zelená LED je řízená ze zdroje signálem PWR_OK. Rozsvítí se jakmile napětí na 5V a 3V3 dosáhnou provozní úrovně (ATX specifikace 2.2). Každá větev má proti zemi odpor, sloužící jako minimální zátěž (pro jistotu). Testovací piny jsou zdvojené, první řada je určená pro připojení externí zátěže, druhá třeba pro osciloskop, nebo multimetr. -12V jsem na přípravek nedával, jeho přítomnost ověřím jen přímo v konektoru.

Schema zapojení

K testeru jsem si udělal ještě takovou malou předzátěž. Je zapojená na +5 V a +12 V. Z každé větve odebírá asi 5 A. Celkově zatíží testovaný zdroj výkonem 85 W. Pětivoltová větev je složená ze tří drátových rezistorů 3,3 Ω/10 W paralelně. Dvanáctivoltová zase ze čtyř 10 Ω/20 W. Sestava je ofukovaná větrákem, kvůli chlazení.

Realizace

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 200.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button