Krabičky série FIBOX NEO

Krabičky série FIBOX NEO
TME S.r.o. Pridal  TME S.r.o.
  224 zobrazení
2
 0
Elektroinštalácie

Krabičky FIBOX sú určené na inštaláciu ovládačov (napr. ako súčasť automatizácie budov), meracích prístrojov ako aj zariadení internetu vecí (IoT). Najnovším prírastkom v  ponuke sú puzdrá série NEO známej (a profesionálmi veľmi vyhľadávanej) značky FIBOX. Nižšie uvádzame krabičky a ďalšie výrobky z tejto série.

Krabičky série NEO

Krabičky série NEO od firmy FIBOX slúžia na účely implementácie riadiacich systémov, ako aj prvkov ICT infraštruktúry, zabezpečovacích systémov, elektroinštalácií a pod. Táto skupina výrobkov zahŕňa utesnené, avšak rádiové vlny netlmiace (čo je obzvlášť dôležité v prípade zariadení takzvaného „internetu vecí“) telesá, montážne konzoly a montážne dosky.

Telesá krabičiek

Na dvierkach je viditeľné široké tesnenie zaisťujúce triedu tesnosti IP67.

Krabičky NEO boli navrhnuté tak, aby zaisťovali maximálnu ochranu elektronických komponentov proti vplyvom prostredia (stupeň ochrany krytom IP67) – ako aj bezpečnosť používateľov a iných osôb v blízkosti rozvodných skríň. Telesá sú vyrobené z polykarbonátu odolného voči poveternostným vplyvom a tepelnou toleranciou v rozsahu od -40°C do 80°C – ich trieda horľavosti je UL94-5VA (samozhášanie do 60 sekúnd, žiadne kvapkanie/odpadávanie kúskov). Mechanická pevnosť série NEO je definovaná ako IK09, čo zaručuje odolnosť proti nárazu s energiou 10J (v praxi: netvorenie sa prasklín po náraze telesom s hmotnosťou 5 kg z výšky 20 cm). Krabičky sa vyznačujú nízkou hmotnosťou pri súčasnom zachovaní tuhosti (zosilnená konštrukcia rohov a krytu); možno ich použiť vo vnútri aj mimo budov (integrovaná strecha puzdra prekrýva štrbinu dverí).

Krabičky vo svojom vnútri ponúkajú maximálny možný priestor: vyznačujú sa veľkou kapacitou. Dvierka je možné otvoriť do uhla viac ako 180 stupňov a poskytujú tak pohodlný prístup k zariadeniam nainštalovaným vo vnútri. Ďalšou výhodou polykarbonátových výrobkov je ich jednoduché opracovávanie, napr. vŕtanie otvorov pre priechodky, ako aj to, že sú odolné korózii a odolné voči UV žiareniu. Sú dostupné aj modely s priehľadnými krytmi (tónovanými).

Montážne dosky

Perforácia umožňuje jednoduchú montáž zariadení s použitím minimálneho počtu nástrojov.

Výrobca pre uľahčenie inštalácie zariadení vo vnútri krabičiek NEO pripravil dva druhy montážnych dosiek, ktoré sa vyznačujú svojou homogénitou a sú vyrobené z ocele, plastu a sú perforované. Sú továrensky vyprofilované a predvŕtané, takže ich inštalácia nevyžaduje žiadne dodatočné spracovanie. V prípade perforovaných montážnych dosiek je možné zariadenia uzavreté v krabičke upevniť skrutkovačom a plastovými skrutkami, čo značne uľahčuje montážne práce (tieto dosky majú v zadnej časti dištančný profil, vďaka ktorému je celá konštrukcia vystužená, a dodatočné zaťaženie nebude viesť k prasknutiu). Oceľové prvky sú chránené proti korózii galvanizáciou a lakovaním. Budú najlepšou voľbou pre aplikácie vyžadujúce zosilnenú konštrukciu alebo uzemňovaciu základňu (prípadne pre aplikácie vyžadujúce jednostranné obmedzenie elektromagnetického rušenia).

Konzoly, montážne sady

Prvky umožňujúce montáž puzdra na stĺpe pri zachovaní prvotriednej tesnosti.

Jednoduchú montáž samotnej krabičky umožňuje výrobcom pripravené príslušenstvo. V prípade montáže na stenu ide o konzoly zasúvané do štrbín v telese krabičky - blokované plytkými skrutkami neprenikajúcimi dovnútra, vďaka čomu si krabička zachováva vysoký stupeň utesnenia (t.j. odolnosť voči striekajúcej a tečúcej vode a prachu). Ich ďalšou výhodou je umiestnenie montážnych otvorov, ktoré sú vysunuté mimo obrysu krabičky – krabičku tak možno demontovať zo steny bez otvárania krytu. Okrem týchto prvkov ponúka FIBOX aj sady s koľajničkami a objímkami, ktoré umožňujú montáž telesa krabičky na stĺpe – na montáž vtedy slúžia kovové sťahovacie objímky (sada je zobrazená na fotografii).

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 200.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button