Kutilská Osciloskopická zobrazovadla - stojí to za investici, nebo hledat jiné řešení?

Kutilská Osciloskopická zobrazovadla - stojí to za investici, nebo hledat jiné řešení?
Jiří Bekr Pridal  Jiří Bekr
  416 zobrazení
3
 0
Recenzie meracej techniky

Dnešní video mnozí z vás urgovali, a tak jsem ho vzal pořádně, abyste byli spokojeně zasyceni. Mustool MDS8207 a MT8208, nebo malá zobrazovátka, stojí to vůbec za to? Je to použitelné? A pokud ano, v jakém rozsahu? Jaké jsou parametry? V dnešním videu kromě zodpovězení těchto otázek si ukážeme ještě velice jednoduchou a levnou stavbu 12-230V invertoru a provedeme na něm měření. Měřením ověříme, zda-li je komerční pure sine wave invertor opravdu sinusový, a taky se podíváme na PWM signál. Nejprve si pro přehled rozdělíme osciloskopy do 11 kategorií. Pak se podíváme na 2 osciloskopická zobrazovátka, a na 2 osciloskopické multimetry. Povíme si o jejich kladech a záporech, a vyzkoušíme si je ať už na základním hobby generátoru, nebo ve třech praktických případech. Taky si ukážeme jak z mrtvé UPS vyrobit invertor.

Kde koupit?

Mustool MDS8207 - klikni (Banggood)

Mustool MT8208 - klikni (Banggood)

Hantek DSO2D10 - klikni (Banggood)

Funkční generátorek - klikni (Aliexpress)

Napaječ trafa z UPS - klikni (Aliexpress)

Panelový PWM regulátor - klikni (Aliexpress)

Informace : Autor videa nebere žádnou zodpovědnost za újmy a škody způsobené v důsledku působení elektrického proudu nebo výboje. Elektrická zařízení smí navrhovat jen osoba s vyhl. 50 §10, ověřovat jejich bezpečnost osoba s vyhl. 50 §9, a pracovat na nich pod napětím samostatně jen osoba s vyhl. 50 §7. Laické osoby bez elektrického vzdělání by se měly držet zdrojů malého napětí (SELV, PELV), které je bezpečné pro laickou činnost. Tyto zdroje nesmí mít rozdíl potenciálů vyšší než malé napětí proti zemi (ano, bavím se tu o zařízeních galvanicky spojených se zemí). Oddělení s odrušením přemostěním Class Y kondenzátorem se nepovažuje za ztrátu galvanického oddělení SELV, neboť tyto kondenzátory se nemohou zkratovat do nízké impedance.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button