Fórum

Mikro spájkovačka TS80

Mikro spájkovačka TS80

TS80 je vynikajúca, malá, ľahká a kvalitná prenosná spájkovačka. Používam ju už pár dní v mojich malých projektoch s elektronikou a som s ňou absolútne spokojný. V tomto článku sa podelím o svoje hodnotenie tejto spájkovačky.

Spájkovačku TS80 si môžte zakúpiť prostredníctvom tohoto odkazu - klikni (Aliexpress)

Spájkovačku TS80 si môžte zakúpiť prostredníctvom tohoto odkazu - klikni (Banggood)

Spájkovačka TS80 je nástupcom modelu TS100. Je značne podobná s modelom TS100, ale s vylepšenými funkciami, ale tiež aj s malými "nedostatkami". Jedná sa o ľahko regulovateľnú, ľahkú, prenosnú, rýchlo vyhrievanú spájkovačku a v porovnaní s niektorými spájkovacími stanicami v rovnakom cenovom rozpätí pravdepodobne dokáže lepšie vykonať svoju prácu.

Ak máte radi drony, RC hračky, alebo ak potrebujete často opravovať elektronické zariadenia a vykonávať nejaké práce tak povediac v "teréne", tak táto spájkovačka bude pre vás veľmi užitočným pomocníkom. Tiež, ak nemáte na pracovnom stole veľa miesta a potrebujete niečo spájkovať, TS80 odvedie skvelú prácu. Navyše, ak ste začiatočník, je to jedna z najjednoduchších, ale pritom najkonfortnejších spájkovačiek, s ktorou začať.

Väčšina obchodov ponúka možnosť vybrať si medzi verziami kde je iba samotná spájkovačka alebo verziou zo sieťovým  adaptérom. Odporúčam, aby ste si objednali verziu s adaptérom, nakoľko je to praktickejšie než hľadať dodatočne po šuplíkoch vhodný napájací zdroj. Ak už máte napájací adaptér, ktorý podporuje QC 3.0, nemusíte si kupovať ďalší.

Okrem napájacieho adaptéra sa dodáva aj s dobrým káblom USB káblom typu C, bezpečnostným uzemňovacím vodičom a imbusovým kľúčom. Nákup verzie s väčším počtom príslušenstva je lacnejší ako samostatné dokupovanie vybavenia. Rovnako môžte napríklad pri práci v teréne využiť dostatočne silnú powerbanku ako zdroj napájania spájkovačky - získate tak úplnú mobilitu pri práci.

Príslušenstvo TS80

K TS80 je možné dokúpiť niekoľko druhov príslušenstva, ktoré určite pri práci oceníte , ako sú odkladací stojan, dodatočne druhy spájkovacích hrotov a prenosné púzdro.

Stojan

Napríklad, TS80 nie je dodávané s odkladacím stojanom, takže je praktické objednať ho nakoľko si tak môžte bezpečne položiť spájkovačku, pokiaľ ju práve nepotrebujete.

Stojan k TS80 si môžte zakúpiť na tomto odkaze - klikni (Aliexpress)

Spájkovacie hroty

Existuje niekoľko druhov vymeniteľných hrotov pre TS80. Môžete si kúpiť hroty s označením TS-K4, TS-D25, TS-B02, TS-J02, TS-BC2. Štandardne sa dodáva hrot s označením - TS-B02

Spájkovaci hroty k TS80 si môžte zakúpiť na tomto odkaze - klikni (Aliexpress)

Púzdro

Nakoniec, ak potrebujete so sebou prenášať spájkovačku veľmi často, môžete využiť malé púzdro, ktoré sa perfektne zmestí do vrecka.

Ochranné púzdro k TS80 si môžte zakúpiť na tomto odkaze - klikni (Aliexpress)

Napájanie spájkovačky TS80

Spájkovačka TS80 sa dá napájať pomocou kábla USB typu C, ktorý podporuje rýchle nabíjanie 3.0 (QC 3.0). Ak si kúpite model TS80 spolu s príslušenstvom, nemusíte ho dokupovať, pretože je už súčasťou balenia. Rovnako stojí za zmienku aj použitie výkonnejšej power bynky - získate tak neoceniteľnú mobilitu najmä pri prácach mimo dostupnosti siete, kde nie je možné použiť sieťový adaptér.