Mikroprocesory RA2L1 s veľmi nízkym výkonom a pokročilým kapacitným dotykovým snímaním

pre nákladovo efektívne a energeticky efektívne HMI aplikácie s uzlom IoT
Mikroprocesory RA2L1 s veľmi nízkym výkonom a pokročilým kapacitným dotykovým snímaním
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  166 zobrazení
1
 0
Komponenty

Nový 32-bitový obvod RA2L1 od spoločnosti Renesas Electronics je séria nízkoenergetických MCU založených na Arm Cortex-M23 s pokročilým kapacitným dotykovým snímaním pre nákladovo efektívne a energeticky efektívne HMI aplikácie uzlov IoT. Tieto univerzálne MCU pracujú až do 48 MHz a majú niekoľko integrovaných funkcií na zníženie nákladov na kusovník, vrátane kapacitného snímania dotykov, hustoty zabudovanej pamäte Flash až 256 KB, SRAM s veľkosťou 32 KB, analógových, komunikačných a časovacích periférií a bezpečnosti a bezpečnostné funkcie.

MCU RA2L1 sú certifikované s výsledkom EEMBC ULPMark 304 pri 1,8 V, čo zaisťuje najlepší výkon vo svojej triede, čo umožňuje používateľom minimalizovať spotrebu energie na úroveň pohotovostného režimu a predĺžiť tak životnosť batérie. Kapacitná tolerancia šumu pri dotyku týchto MCU vyhovuje požiadavkám normy IEC EN61000-4-3 úroveň 4 a EN61000-4-6 úroveň 3 tak, aby bola zaistená spoľahlivá prevádzka s minimálnymi chybami snímania.

Tieto MCU tiež ponúkajú knižnicu autotestov IEC60730 a sú vybavené integrovanými bezpečnostnými funkciami, ktoré potvrdzujú normálnu prevádzku, čo zákazníkom umožňuje vykonávať autodiagnostiku MCU. Okrem toho skupina RA2L1 MCU obsahuje akcelerátor kryptografie AES, generátor skutočných náhodných čísel (TRNG) a ochranné pamäťové jednotky, ktoré poskytujú základné bloky pre vývoj bezpečného systému IoT.

Kľúčové vlastnosti skupiny MC2 RA2L1

  • 48 MHz procesorové jadro Arm Cortex-M23
  • Extrémne nízka spotreba energie poskytujúca prevádzkový prúd 64 μA / MHz a pohotovostný prúd softvéru 250 nA s rýchlym prebudením menej ako 5 µs
  • Využíva 110nm proces Renesas s nízkou spotrebou pre aktívny a spánkový / pohotovostný režim a špeciálne režimy vypnutia určené pre aplikácie napájané z batérie
  • Flexibilné režimy napájania dosahujú nižší priemerný výkon pre viac aplikácií. Podpora širokého rozsahu prevádzkového napätia: 1,6 V - 5,5 V.
  • Umožňuje zníženie systémových nákladov s periférnymi funkciami na čipe, vrátane vysokej presnosti (1,0%), vysokorýchlostného oscilátora, teplotného senzora a viacerých portov rozhrania napájacieho zdroja.
  • Integrovaná nová generácia inovatívnej kapacitnej jednotky na snímanie dotyku bez potreby externých komponentov, čo znižuje náklady na kus
  • Flashovanie prevádzkových údajov na pozadí s podporou 1 milióna cyklov mazania / zápisu
  • Škálovateľné od 48-pinových do 100-pinových púzdier LQFP

Flexibilný softvérový balík (FSP) týchto MCU umožňuje zákazníkom opätovne použiť ich pôvodný kód a skombinovať ho so softvérom od partnerov z rozsiahleho ekosystému Arm na urýchlenie implementácie komplexných funkcií pripojenia a zabezpečenia. FSP používa GUI na zjednodušenie procesu a dramatickú akceleráciu procesu vývoja a zároveň zákazníkom uľahčuje prechod z pôvodného 8/16-bitového dizajnu MCU. Tieto MCU sú k dispozícii s počtom pinov od 48 do 100 pinov a je možné ich kúpiť od svetových distribútorov spoločnosti Renesas.

 

Become a Patron!Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button