Mixtile Blade 3 - stohovateľný a vysoko výkonný jednodoskový počítač s RK3588

Mixtile Blade 3 - stohovateľný a vysoko výkonný jednodoskový počítač s RK3588
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  156 zobrazení
2
 0
Nový produkt
Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Nový jednodoskový počítač sa čoskoro dostane do crowdfundingu! Výrobca embedded zariadení Mixtile Limited so sídlom v čínskom Shenzhene predstavil podrobnosti o svojom najnovšom jednodoskovom počítači Mixtile Blade 3 poháňanom systémom na čipe Rockchip RK3588 vo formáte Pico-ITX. Táto vysoko výkonná stohovateľná doska je určená na rýchly vývoj a prototypovanie aplikácií umelej inteligencie na okrajoch sietí. Mixtile Blade 3 môže fungovať ako edge výpočtový hardvér, čo umožňuje vývojárom nasadiť hardvér na miestach s nízkou spotrebou energie a zvýšeným výkonom.

Srdcom Mixtile Blade 3 je SoC RK3588, vysoko výkonný procesor s nízkou spotrebou energie založený na inštrukčnej sade Arm pre PC a okrajové výpočtové zariadenia pre multimediálne aplikácie. Rockchip RK3588 je vybavený štvorjadrovým procesorom Cortex-A76 a štvorjadrovým procesorom Cortex-A55 s integrovaným koprocesorom NEON. SoC podporuje výkonné techniky kódovania a dekódovania videa vrátane dekodéra H.265 a VP9 podľa 8K pri 60 snímkach za sekundu, dekodéra H.264 podľa 8K pri 30 snímkach za sekundu a mnohých ďalších modelov dekodérov. Systém na čipe je vybavený 48-megapixelovým procesorom obrazového signálu, ktorý dokáže implementovať niekoľko akceleračných algoritmov, ako sú HDR, 3A, 3DNR, ostrenie, dehaze, korekcia rybieho oka a gama korekcia.

Mixtile Blade 3 využíva hybridnú distribúciu Androidu a Linuxu, ktorá vďaka bohatej podpore ovládačov prevádzkuje Android 12 v kontajneri Linuxu, čo uľahčuje proces vývoja softvéru. Hardvér sa bude dodávať s predinštalovaným operačným systémom Android 12, čo umožní vývojárom naplno využiť hardvérové funkcie dosky. Edge zariadenie Mixtile Blade 3, ktoré je špeciálne navrhnuté pre embedded edge aplikácie, vypĺňa medzeru medzi tradičnými operačnými systémami a kompletným riešením s hybridnou distribúciou na zvýšenie bezpečnosti a výkonu.

Predtým bol k dispozícii na predobjednávku od 160 do 259 USD v závislosti od variantu pamäte LPDDR4 a úložiska eMMC. Výrobca však v súčasnosti uzavrel prvé kolo predobjednávok a ďalšie kolo predobjednávok oznámi už čoskoro, bez uvedenia predbežného dátumu. Na základe ponuky na Crowdsupply môžeme predpokladať, že zariadenie Edge bude čoskoro k dispozícii na crowdfunding s niekoľkými možnosťami prísľubu. Dátum uvedenia hardvéru na Crowdsupply nie je nateraz oznámený, ale záujemcovia sa môžu zaregistrovať na stránke produktu, aby boli informovaní, keď bude produkt uvedený do predaja.

Konektivita a topológia

Mixtile Blade 3 je používateľsky prívetivou možnosťou na preskúmanie možností spracovania údajov v reálnom čase od stredných až po malé podnikové aplikácie. Pre rýchlo sa revolučne rozvíjajúci Industry 5.0 poskytuje táto vývojová doska príležitosti pre vysoko efektívne projekty poskytujúce optimalizovaný výkon tak, aby sa stala ideálnym riešením pre priemyselné prostredie.

Použitie

Mixtile Blade 3 je cenovo dostupný, energeticky úsporný SBC postavený na 8 nm procesore Rockchip RK3588 novej generácie. Je ideálny na rýchly vývoj, prototypovanie aplikácií umelej inteligencie a edge computing a umožňuje zoskupiť viacero SBC Mixtile Blade 3 a škálovať tak nasadenie.

Z výroby je Mixtile Blade 3 stohovateľný počítač s integrovaným konektorom PCIe Gen3 edge, ktorý umožňuje integrovať niekoľko vysoko výkonných hardvérových platforiem do malého formátu. Tento hardvér pri vzájomnej spolupráci poskytuje sieťovú rýchlosť až 20 Gb/s a pamäťovú priepustnosť až 136 GB/s. Klaster Mixtile Blade 3 v 19-palcovom šasi 2U poskytuje až 600 procesorových jadier a 1320 GHz výpočtového výkonu pri spotrebe menej ako 1500 W energie.

Ideálne pre servery, vlastné klastre, úložiská veľkých dát a ďalšie zariadenia

Mixtile Blade 3 je ideálny pre...

 • Priame servery s vysoko výkonnou výpočtovou kapacitou
 • Uzly klastrov HPC s veľmi nízkou spotrebou energie
 • Vylepšené systémy HMI s rozsiahlymi možnosťami spracovania obrazu
 • Kompaktné výpočtové klastre na vlastné spracovanie
 • Integrácie serverov s vysokou hustotou pre nasadenie MLOps
 • Ukladanie a spracovanie veľkých dát pre 3D grafiku a aplikácie umelej inteligencie
 • Rámce pre okrajové výpočty pre autonómne vozidlá
 • Streamovanie videa v reálnom čase vďaka zabudovanému kodéru a dekodéru videa

Vlastnosti a špecifikácie

 • PROCESOR: Osemjádrový procesor Rockchip Cortex-A76/A55 SoC RK3588
 • NPU: Až 6 TOPS
 • Pamäť: Až 32 GB pamäte LPDDR4 a až 256 GB úložiska eMMC
 • Rozhranie HDMI: Výstup HDMI 2.1 (8K @ 60 FPS alebo 4K @ 120 FPS), vstup HDMI 2.0 (4K @ 60 FPS)
 • Kódovač videa: kódovač videa H.264/H.265 do 8K @ 30 FPS
 • Dekodér videa: dekodér videa H.265/H.264/VP9 do 8K @ 60 FPS
 • Displej: 4-pásmový MIPI-DSI
 • Rozšírenie úložiska: U.2, SATA 3.0 v porte U.2, zásuvka na flash disk Micro-SD 3.0
 • Rozšírenie PCIe: Zásuvka Mini-PCIe s podporou PCIe Gen 2.1 a USB 2.0
 • Rozšírenie Ethernetu: Dva 2,5 gigabitové ethernetové porty
 • USB: Dva porty USB 3.2 Gen 1 Type-C s DisplayPortom 1.4 A
 • GPIO: 40-pinová zásuvka GPIO, ktorú možno použiť ako digitálne I/O, I²C, USB 2.0, TTL UART, SPI, I²S
 • Softvérová podpora: Predinštalovaný prispôsobený Debian 11, podporuje aj iné distribúcie Linuxu a Android 12
 • Napájanie: štandardné napájanie SATA 12 V DC
 • Rozmery: 2,5-palcový formát Pico-ITX, 100 x 72 mm
 • Prevádzková teplota: 0 až +80 °C

Analýza

2,5-palcové edge zariadenie Pico-ITX je vybavené jedným z najnovších SoC Rockchip určených pre edge aplikácie. V poslednom čase sme svedkami veľkého vývoja okolo systému na čipe RK3588, ktorý sa integruje do mnohých vstavaných hardvérových zariadení. Vďaka bohatej konektivite a podpore pokročilých techník kódovania/dekódovania videa je vhodný pre špičkové multimediálne aplikácie. "Od serverov cez vlastné klastre až po úložisko veľkých objemov dát, Mixtile zvládne všetko!" Spoločnosť tvrdí, že je to ideálny uzol HPC klastra s veľmi nízkou spotrebou energie. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke produktu a na Crowdsupply.

Zdroj : Mixtile

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button