Fórum ElektroLab.eu

Multimeter Benning MM12

presné zaznamenávanie, ukladanie a zdieľanie nameraných hodnôt
Multimeter Benning MM12
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  154 zobrazení
0
 0
Recenzie meracej techniky

Multimeter Benning MM 12 ocenia elektrikári, servisní technici a vývojári, ktorí vykonávajú presné merania elektrických zariadení, rozvodov a riadiacich jednotiek. Náročné merania sa presne zaznamenávajú a možno ich odovzdávať k nahliadnutiu a analýze priamo pomocou aplikácie pre smartphony.

Digitálny multimeter Benning MM 12 - kvalitný TRMS záznamový multimeter vr. certifikátu o kalibrácii

S rastúcou zložitosťou meraní sa zvyšujú aj nároky na meraciu techniku. Presné namerané hodnoty zisťované nezávisle na okolitom prostredí sú dôležité pre diagnostiku, ktorá je potrebná k riešeniu problémov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Multimeter Benning MM12 umožňuje protokolovanie a grafické zobrazenie nameraných dát na monitore počítača, popr. na displeji smartphonu alebo tabletu. Vďaka tomu je možné rýchlejšie zistiť odchýlky, riešiť problémy a minimalizovať prestoje. Nastavenie je možné pohodlne meniť pomocou navigačného tlačidla, ktoré slúžia tiež k výberu funkcií a Podfunkcie v menu. Prístroj umožňuje individuálne nastaviť osvetlenie LCD displeja, automatické vypnutie a nastavenie hranice pri teste priechodnosti. Ďalej je možné nastaviť signálne tóny, automatické ukladanie nameraných hodnôt a rozsahy citlivosti. Do počítača, smartphonu či tabletu si môžete ľahko nainštalovať aplikáciu BENNING MM-CM Link a vytvoriť prepojenie s multimetrom cez Bluetooth®.

Na displeji koncového zariadenia sa zobrazí protokolovanie v reálnom čase a bezdrôtový prenos dát s priebežnými grafmi, prípadne sa po zadaní cieľového súboru spustí ukladanie radu meraní. Môžete prepojiť až 5 multimetrov Benning MM 12 naraz a rozdeliť hlavnú obrazovku aplikácie podľa ľubovôle, aby ste mohli sledovať všetky grafy súčasne. Po ukončení a uložení záznamu ho možno odoslať e-mailom na vyhodnotenie.

 

Meranie z bezpečnej vzdialenosti, sledovanie, vyhodnotenie, ukladanie a zdieľanie

Sledovanie cez smartphone alebo tablet umožňuje dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od meraného objektu.

Meracie prístroje, ktoré zodpovedajú požiadavkám v oblasti vývoja a v laboratóriách, musia fungovať spoľahlivo a presne. Multimeter Benning MM 12 dokáže monitorovať a protokolovať systémy alebo procesy po mnoho hodín. Po pripojení k počítaču je možné pomocou softvéru Benning PC WIN MM 12 uložiť až 100 000 nameraných hodnôt. Interný datalogger (LOG) meracieho prístroja pojme 40 000 nameraných hodnôt a pamäťová funkcia (MEM) 1 000 nameraných hodnôt. Ďalej je k dispozícii aj pamäť nameraných hodnôt, extrémnych hodnôt, relatívnych meraní, zobrazenie minimálnych, maximálnych a priemerných hodnôt a meranie úrovní.

Funkcie a doplnky

Multimeter disponuje všetkými funkciami, ktoré sa od kvalitných meracích prístrojov očakávajú. Patrí medzi ne meranie prúdu, napätia, odporu, frekvencie, kapacity a teploty a tiež test priechodnosti a test diód. Pri prepnutí na nízku vstupnú impedanciu (LoZ <3 k) sa potláčajú jalové napätie. Benning MM 12 je vybavený filtrom dolnej priepuste pre presné meranie napätia a frekvencie pri systémoch ovládanie pohonu a iných elektrických zariadení, ktorých základnou frekvencia je prekrytá vyššími harmonickými vlnami. Spĺňa požiadavky najvyššej kategórie merania CAT lV 600 V / CAT III 1000 V. Meranie skutočnej efektívnej hodnoty (TRUE RMS) umožňuje presne merať asymetrická napätia a prúdy. Asymetrické hodnoty sa často vyskytujú u regulátorov výkonu, ako sú stmievače, regulátory počtu otáčok, taktované spínacie regulátory, pulzný nabíjačky alebo elektronickej regulátory jazdy. Bežné merače stredných hodnôt (RMS) vykazujú pri týchto špeciálnych meraniach veľmi vysokú odchýlku merania.

Odolný, praktický a presný

Digitálny TRUE RMS multimeter je spoľahlivým pomocníkom pre všetky náročné meranie v priemyselnom a remeselnom sektore. Pomocou bezplatnej aplikácie "BENNING MM-CM Link" možno sledovať, ukladať a zdieľať namerané hodnoty.

Digitálny TRMS multimeter MM 12 s funkciou záznamu, technológiou Bluetooth® a aplikáciou

Presný vďaka meraniu skutočnej efektívnej hodnoty TRUE RMS pre AC, AC + DC, s funkciou dataloggeru LOG ​​(40 000 nameraných hodnôt, rýchlosť snímania: 1 s - 10 min.), Funkciou pamäte MEM (1 000 nameraných hodnôt, automatické ukladanie dát pri stabilnej nameranej hodnote a manuálne ukladanie), aplikácií pre iOS a Android k prenosu dát do smartphonu či tabletu, funkciou autové pre automatické rozpoznanie napätie AC / DC, režimom nízke vstupné impedancia LoZ (<3 k Ω) pre potlačenie jalových napätia a filtrom dolnej priepuste ( HFR) pre meranie taktovaných motorových pohonov.

Technické parametre multimetra

Min. meraná hodnota V/DC 0.01 mV
Max. meraná hodnota V/DC 1000 V
Min. meraná hodnota V/AC 0.01 mV
Max. meraná hodnota V/AC 1000 V
Min. meraná hodnota A/DC 0.01 mA
Max. meraná hodnota A/DC 10 A
Min. meraná hodnota A/AC 0.01 mA
Max. meraná hodnota A/AC 10 A
Rozsah meraní odporu 0,1 Ω – 40 MΩ
Rozsah meraní kapacity 0,01 nF – 40 mF
Rozsah meraní frekvencie 0,1 Hz – 100 KHz
Rozsah meraní teploty -200 až +1200 °C
Vnútorný odpor DC 10 MΩ
Vnútorný odpor AC 10 MΩ
Základná presnosť (±) 0,03 %
Typ merania True RMS
Frekvenční rozsah 40 – 400 Hz KHz
Rozhrania Bluetooth®
USB
Napájanie 4x 1,5 V/DC
Kalibrované podľa ISO
Kategória bezpečnosti CAT IV 600 V
CAT III 1000 V
Typ (výrobca) MM 12
Displej (digitálny / mechanický) Digitálny
Displej (counts) 40000
Kategória Multimeter
Vlastnosti multimetra Datalogger

 

Funkčná výbava

 • CAT IV 600 V, CAT III 1000 V
 • Meranie odporu, frekvencie, kapacity a teploty
 • Funkcia autoV s nízkou vstupnou impedanciou LoZ
 • Dolná priepusť
 • Integrovaný datalogger
 • Ukladanie do pamäte prostredníctvom softvéru pre PC (100 000 hodnôt)
 • Rozhranie: Bluetooth LE 4.0, USB
 • Aplikácia BENNING MM-CM Link na prenos dát do smartphonu či tabletu (s operačným systémom iOS alebo Android od verzie 4.3)
 • Zobrazenie hodnôt meraní pomocou diagramu a tabuľky
 • Vr. kalibračného certifikátu ISO

 

Rozsah dodávky

 • Softvér pre PC
 • USB kábel
 • Gumový ochranný obal multimetra
 • Magnetické pútko
 • Taška
 • Batérie
 • Meracie káble s odnímateľnou ochrannou krytkou CAT III / CAT IV
 • Drôtový teplotný snímač (-60 až +200 ° C)
 • Kalibračný certifikát ISO

 

Video k produktu

 

Návod na použitie (ENG DE) - klikni

 

Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

Webwiki ButtonSeo servis