Na Raspbery Pi 4 možno nainštalovať Android 11

Zatiaľ ale len neoficiálnou cestou
Na Raspbery Pi 4 možno nainštalovať Android 11
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  284 zobrazení
1
 0
Arduino a príbuzné platformy

Raspberry Pi 4 je najnovšia generácia populárneho minipočítača a aj vzhľadom k tomu sa na neho sústredil i veľký počet vývojárov z celého sveta. Aj keď má počítač aj vlastný oficiálny operačný systém Raspberry Pi OS, zaujímavou možnosťou je pochopiteľne inštalácia obľúbeného mobilného operačného systému Android. Bohužiaľ, zatiaľ to pôjde iba neoficiálnou cestou.

Na fóre XDA Developers sa teraz objavil obraz upravené verzie 64-bitového operačného systému Android 11, ktorá je kompatibilná s Raspberry Pi 4, respektíve dokáže sprevádzkovať (niekedy len čiastočne) všetky dostupné komponenty ako je procesor, integrovaný grafický čip, obrazový výstup, porty USB a ďalšie .

Obraz možno klasicky nainštalovať na microSD kartu, z ktorej potom prebieha samotné bootovanie, pričom samotnú inštaláciu možno vykonať aj z externého disku zapojeného do portu USB.

Ešte sa nepodarilo doriešiť hardvérovú akceleráciu videa, ktorá sa zatiaľ rieši softvérovo, ale dobrou správou je, že sú funkčné štandardné aplikácie Googlu a teda aj Google Play, takže možno nainštalovať aj takmer všetky aplikácie. Pokiaľ ide o grafické rozhranie, systém pracuje v tabletovom režime, ale tvorca sa zmieňuje, že sa môžu vo vyššom rozlíšení objaviť chyby v obraze. Možno očakávať, že sa podarí chyby odstrániť v budúcich verziách.

Video k modulu Compute Module 4

 Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo
PCBWay Promo
PCBWay Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Webwiki Button