Na túto malú dosku sa zmestí šesť minipočítačov Raspberry Pi a rovnaký počet diskov SSD

Na túto malú dosku sa zmestí šesť minipočítačov Raspberry Pi a rovnaký počet diskov SSD
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  224 zobrazení
2
 0
Arduino a príbuzné platformy

V minulosti bolo niekoľko pokusov o pripojenie viacerých miniatúrnych počítačov Raspberry Pi, ale dnes je všetko oveľa jednoduchšie. Zatiaľ čo špeciálna doska Turing Pi 2 pre RPi Compute Module 4 z kampane Kickstarter ešte nie je k dispozícii, Jeff Geerling na svojom blogu upozornil, že konkurenčné riešenie v podobe DeskPi Super6c s podobnými funkciami a možnosťami sa už predáva.

DeskPi Super6c má štandardnú veľkosť Mini-ITX a na hornú stranu sa zmestí celkovo 6 dosiek Raspberry Pi CM4 a spodná strana obsahuje 6 slotov M.2 (2280) pre disky SSD (PCI Express 2.0).

Pohľad na celkovú konektivitu zadnej strany DeskPi Super6c

Medzi jej funkcie patria aj dva gigabitové ethernetové porty, vypínač napájania, tlačítko pre reset, tri konektory pre 12V ventilátory a napájanie cez DC 19/24V alebo 12V ATX. Každý počítač Raspberry Pi má aj slot na kartu TF, micro USB 2.0 a konektor 5 V pre chladič.

Bloková schéma zapojenia

 

Iba pre prvý Raspberry Pi CM4 sú k dispozícii aj dva USB 2.0, HDMI 2.0 a HDMI 1.4. V balení je napájací adaptér s výkonom 100 W. Podľa testov si zoskupenie všetkých šiestich RPi a šiestich SSD udržalo celkovú spotrebu energie v pokoji len 17,9 W.

Cena dosky je 200 dolárov

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button