Najnovší displej spoločnosti LG sa dá roztiahnuť o 20 percent

Najnovší displej spoločnosti LG sa dá roztiahnuť o 20 percent
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  140 zobrazení
2
 0
Nový produkt
Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Spoločnosť LG Display oznámila, že vyvinula 12-palcový roztiahnuteľný displej, ktorý možno zväčšiť až na 14 palcov. Displeje by sa jedného dňa mohli používať v rúznych materiáloch s nepravidelným povrchom, ako je oblečenie a nositeľné zariadenia, napríklad na zobrazovanie správ na uniformách záchranárov.

Naťahovateľné displeje alebo displeje s voľným tvarom, ako ich nazýva spoločnosť LG Display, sa dajú ťahať, ohýbať a krútiť. Sú o krok ďalej ako ohybné displeje používané v smartfóne Samsung Galaxy Fold a iných smartfónoch, ktoré sa dajú skladať a ohýbať, ale nie naťahovať.

Aby bol displej taký pružný, spoločnosť LG Display vytvorila základný materiál substrátu zo silikónu podobného tomu, ktorý sa používa v kontaktných šošovkách. Na zdroj svetla použila aj mikro-LED diódy menšie ako 40 mikrometrov, čo umožňuje dosiahnuť vysoké rozlíšenie a odolnosť. A nakoniec spoločnosť použila obvody v tvare pružín, aby sa prispôsobili ohýbaniu a skladaniu.

"Revolučná technológia roztiahnuteľného displeja ponúka všestrannosť novej úrovne pre rôzne každodenné situácie," napísala spoločnosť LG Display. "Táto jedinečná inovácia, ktorú možno ľahko pripevniť na zakrivené povrchy, ako je koža, oblečenie, nábytok, automobily a lietadlá, rozširuje potenciál displeja v rôznych odvetviach vrátane módy, nositeľných zariadení, mobility a hier."

V minulosti sme už videli naťahovacie displeje od spoločnosti Samsung a ďalších, ale s tými sa dalo urobiť nanajvýš to, že sa do nich urobila malá jamka. Zdá sa, že tento ide oveľa ďalej a ukazuje potenciál displejov so skutočným potenciálom pre nositeľné zariadenia. Spoločnosť LG Display pracuje na tejto technológii od roku 2020 v spolupráci a výskum by mal byť ukončený v roku 2024.

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button