Fórum

Namiesto moderného 8jádra staré dvojjadro.

V Číne sa začali objavovať falošné procesory Intel aj v oficiálnych obchodoch
Namiesto moderného 8jádra staré dvojjadro.
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  429 zobrazení
0
 0
Pozor na "fejky"

Akoby Intel problémov nemal dostatok, musia teraz čeliť ďalšiemu - falošné procesory. Práve tie sa totiž začali vo väčších počtoch objavovať na čínskom trhu s počítačovými komponentmi.

Rôzne e-shopy totiž začali predávať procesory Intel, ktoré majú správne označenie, ale pod odvádzačom sa nenachádza vôbec nič alebo starý procesor. Napríklad osemjadrový Intel Core i9-9900K vyzerá na prvý pohľad ako skutočný, pretože má na odvádzači tepla všetko správne a štandardne označené. Po otestovaní ale narazíte na to, že sa napríklad jedná o starý dvojjadrový procesor Intel Pentium Core 2 Duo.

Falošné kúsky sa líšia aj kvalitou, niektoré majú  IHS informácie vypálené laserom ako pri originále, iné majú na sebe len samolepku, kde nesedí ani font s originálom. Niektoré kúsky sa už objavili aj na AliExpresse a dokonca aj na Amazone.

Dúfajme, že ide len o krátkodobú aféru, ale každopádne nakupujte vždy len u overených a známych výrobcov, aby vás nakoniec nečakalo nemilé  prekvapenie s nízkym výkonom procesora. V horšom prípade nebudete mať výkon žiadny a vaša základná doska bude hlásiť, že jej chýba procesor.

Takže pokiaľ zvažujete kúpu nového procesora a chceli by ste čo to z rozpočtu ušetriť, radšej si nechajte zájsť chuť na takéto a podobné lákavé ponuky, aby ste nezostali prekekvapený a nezostali vám oči pre plač a prázdna peňaženka.

Príklad "jednoducho zameniteľných"CPU.

Spôsob označovania originálneho CPU.

Pozor, aby ste nedopadli takto. Príklad "nálepky", ktorá imituje originálne označenie CPU.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.
Webwiki ButtonSeo servis Diallix.net VN-Experimenty Hatiar.eu