Fórum ElektroLab.eu

Nebezpečný výrobok : LED reflektor CARNEO 10W

Nebezpečný výrobok : LED reflektor CARNEO 10W
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  361 zobrazení
0
 0
Nebezpečné výrobky

Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR bol v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia, a je preto výrobkom nebezpečným. Ide o nasledovný výrobok:

LED reflektor CARNEO 10W (bez uvedenia typu alebo modelu)

Pôvod: Čína

Identifikácia výrobku:

LED reflektor CARNEO 10 W s pohyblivým čidlom s rozmermi 200x120x90mm bez označenia údaju o výrobcovi a type resp. modeli. Na zadnej strane výrobku sa nachádza držiak a štítok s identifikačnými (technickými) údajmi. Označenie CE na výrobku nie je v súlade s požiadavkami platných právnych predpisov. Výrobok je balený v kartónovom obale.

Druh nebezpečnosti:

Potenciálne nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom.

Príčiny nebezpečnosti:

Kovové časti svietidla triedy ochrany I, ktoré sú prístupné na nainštalovanom svietidle, a ktoré sa môžu stať živými v prípade poruchy izolácie, nie sú pripojené na ochrannú svorku ani ochranný kontakt. Pri skúške ochrany proti prieniku vody do svietidla (na svietidle IP65) sa voda dostala k elektrickým častiam svietidla.

Opatrenia na ochranu trhu:

Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia - pozastavenie predaja predmetného výrobku
a jeho stiahnutie z trhu. Súčasne jej Slovenská obchodná inšpekcia uložila povinnosť informovať spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. Kontrolovaná osoba dobrovoľne stiahla z trhu predmetný výrobok - LED reflektor CARNEO 10W ako aj LED reflektor CARNEO 20W. Spotrebiteľ má pri vrátení vyššie uvedených výrobkov predávajúcemu právo na vrátenie kúpnej ceny.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tieto výrobky zakúpili, aby ich vo vlastnom záujme prestali používať.

Zdroj : SOI.skPáčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

Webwiki ButtonSeo servis