Fórum
Prihláste sa k svojmu účtu, pokiaľ ho máte. Alebo kliknite tu pokiaľ ho ešte nemáte a prajete si ho vytvoriť - je to jednoduché a získate mnoho výhod.

Nebezpečný výrobok : Plazmová rezačka Tosense CUT50

Nebezpečný výrobok : Plazmová rezačka Tosense CUT50

Tosense Plasma Cutter CUT50

Pôvod: Čína

Identifikácia výrobku:

Plazmová rezačka pre kovoobrábačské práce. Dodávané s napájacím káblom a rezacou rukoväťou s káblom. Balené v kartónovej krabici. Produkt predávaný online, najmä prostredníctvom služieb eBay, Amazon, Aliexpress.

Druh nebezpečnosti:

Napájací kábel je nevhodný a môže sa ľahko poškodiť prehriatím alebo iskrami, čo umožňuje prístup k živým častiam. Užívateľ môže utrpieť úraz elektrickým prúdom. Rezacia rukoväť sa ovláda nevhodnou jednočinnou pákou, mohlo by teda dôjsť k náhodnému spusteniu výrobku. Náhodné spustenie a aj používanie, pokiaľ nie je používané ochranné vybavenie, vystavuje používateľa žiarenia UV a iskrám horúceho kovu, ktoré môžu spôsobiť poranenie očí, popáleniny alebo hrozí porezanie.

Príčiny nebezpečnosti:

Výrobok nespĺňa požiadavky Smernice o strojových zariadeniach a Smernice o nízkom napätí a príslušných európskych noriem EN ISO 12100 a EN 60974.

Opatrenia na ochranu trhu:

Dobrovoľné opatrenia: výrobok bol odstránený z ponuky služieb eBay a Amazon.

Povinné opatrenia: stiahnutie výrobku z trhu (distribútor).

POZOR! TENTO VÝROBOK SA NEUSTÁLE PREDÁVA U ÁZIJSKÝCH PREDAJCOV!

Zdroj : Dtest.sk     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.
Webwiki Button Seo servis Diallix.net VN-Experimenty