Nordic nRF7002 EK pridáva funkcionalitu Wi-Fi 6 do prototypov IoT ako Arduino Shield

Nordic nRF7002 EK pridáva funkcionalitu Wi-Fi 6 do prototypov IoT ako Arduino Shield
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  46 zobrazení
1
 0
Arduino a príbuzné platformy
   

Spoločnosť Nordic Semiconductor predstavila novú dosku na urýchlenie vývoja so sprievodným čipom Wi-Fi 6. Doska nRF7002 EK je vývojová doska Wi-Fi 6 vo formáte Arduino, ktorá je k dispozícii už dnes. Dopĺňa vývojové platformy mikrokontrolérov pre internet vecí od spoločnosti Nordic s technológiou Bluetooth (nRF52/nRF53) a mobilnými technológiami (nRF91).

Prehľad nRF70

Séria nRF70 od spoločnosti Nordic sú sprievodné integrované obvody Wi-Fi 6 s funkciami, ako je Target Wake Time (TWT), Orthogonal Frequency Division Multiple Access (OFDMA), BSS Coloring a lokalizácia na základe SSID. V rade nRF70 sú tri varianty.

Funkcia nRF 7000 nRF 7001 nRF 7002
Skenovanie (aktívne & pasévne) Áno Áno Áno
Station Nie Áno Áno
SoftAP Nie Áno Áno
Dual Band Áno Nie Áno

 

Modely nRF7002 a nRF7001 majú rovnaké základné funkcie, pričom nRF7002 podporuje pásma 2,4 a 5 GHz, zatiaľ čo nRF7001 pracuje len v pásme 2,4 GHz. Rádio nRF7000 je tiež určené len pre pásmo 2,4 GHz. Neposkytuje však dátovú komunikáciu. Poskytuje predovšetkým údaje SSID na určenie polohy. Všetky tri čipy sú k dispozícii v balení QFN-48 s rozmermi 6 × 6 milimetrov.

Predtým spoločnosť Nordic uviedla na trh vývojovú súpravu nRF7002. V porovnaní s novou EK obsahuje táto oveľa väčšia doska hostiteľský SoC nRF5340, ktorý poskytuje pripojenie Bluetooth 5.0 a Bluetooth Low-Energy (BLE), ďalší hardvér na programovanie/odstraňovanie chýb a výstupy na meranie prúdu.

Vývojový kit nRF7002

DPS nRF7002 EK má tvar štítu Arduino Uno s kompatibilným rozmiestnením pinov. Doska obsahuje integrovaný obvod nRF7002 s dvojpásmovou anténou a regulátorom napätia pre 5 V napájanie. K dispozícii je aj port SWF na meranie VF signálov pomocou spektrálneho analyzátora.

Spoločnosť Nordic zamýšľa použiť hodnotiacu súpravu nRF70 s doskami RF52840 DK, nRF5340 DK a nRF9160 DK. Doska EK však môže pracovať s akýmkoľvek hostiteľským procesorom, ktorý podporuje rozhrania SPI alebo QSPI so signalizáciou IO v rozsahu 1,8 až 3,6 V. Inými slovami, nie je kompatibilná s 5-voltovým IO.

Piny na spodnej strane nRF7002 EK sa pripájajú k zásuvkám na hostiteľskej doske. Vrchná časť má neosadené pady pre povrchovú montáž. Tie umožňujú umiestniť ďalšie piny/zásuvky alebo ich ponechať prázdne ako testovacie body. Piny sa pripájajú k rozhraniu SPI/QSPI nRF70, pinom na povolenie napájania a koexistenčnému portu.

Koexistencia (COEX) umožňuje bezproblémovú spoluprácu viacerých rádií. Napríklad v kombinácii so SoC, ktorý podporuje protokoly založené na frekvencii 2,4 GHz, ako sú BLE, Thread alebo ZigBee, nechcete pracovať súčasne s rádiom Wi-Fi. Vo výrobných projektoch umožňuje rozhranie COEX aj zdieľanie antény toho istého čipu medzi rádiami.

Programovanie zariadenia nRF7002 EK je pri použití súpravy Nordic nRF Connect SDK jednoduché. Dodáva sa s niekoľkými vzorovými projektmi na využitie nRF70 s nRF SoC. Okrem toho môžete v softvéri zakázať (alebo ignorovať) funkcie nRF7002 a emulovať tak činnosť nRF7001 alebo nRF7000.

Linux SPI driver (pre Raspberry Pi)

V súvislosti s týmto úvodom spoločnosť Nordic zverejnila ovládač pre nRF70. Ide o referenčnú implementáciu (poskytovanú v pôvodnom stave), ktorá má pomôcť vyhodnotiť nRF70 v prostredí Linux. Kód bol testovaný na Raspberry Pi 4 B so systémom Ubuntu 22.04 LTS. Hoci sa nRF7002-EK nepripája priamo k Raspberry Pi, hlavičky by mali takéto pripojenie umožniť.

Model nRF7002 EK si môžete zakúpiť už dnes od spoločnosti Avnet. Viac informácií o čipoch alebo doskách nájdete na stránke produktu nRF7002 EK.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu a chceli by ste sa o ňu podeliť s viac ako 360.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button