Nová verzia jadra 3.0.0 pre ESP32 Arduino od spoločnosti Espressif je pripravená na stiahnutie

Nová verzia jadra 3.0.0 pre ESP32 Arduino od spoločnosti Espressif je pripravená na stiahnutie
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  101 zobrazení
1
 0
Arduino a príbuzné platformy
   

ESP  oznámil, že verzia 3.0.0 jadra ESP32 Arduino od spoločnosti Espressif je pripravená na stiahnutie. Táto aktualizácia pridáva podporu pre najnovšie čipy Eapressif, dosky založené na ESP32 od iných výrobcov a vylepšuje niekoľko periférnych API. Jadro je založené na Espressif IDF 5.1

Toto nové jadro teraz podporuje novšie dosky ESP32-C6 a ESP32-H2. Oba systémy na čipoch (SoC) sú vybavené jadrom RISC-V. Model ESP32-C6 podporuje aj WiFi 6 so svojím 2,4 GHz rádiom. Pre porovnanie, H2 sa zameriava na nízku spotrebu a podporu Bluetooth 5.2 Low Energy (BLE). V súčasnosti je ESP32-H2 stále k dispozícii len ako dev kit modul.

Jadro ESP32 Arduino aktualizovalo niektoré existujúce rozhrania API a pridalo niekoľko nových. Spoločnosť Espressif napríklad pridala natívnu knižnicu I2C (audio), Ethernet SPI (podporuje čipy W5500, DM9051 a KSZ8851SNL) a Wake Word. Rozpoznávanie hlasu s funkciou Wake Word a spracovaním príkazov je k dispozícii len v systéme ESP32-S3.

Espressif tiež pridal podporu a príklady pre aplikácie strojového učenia s TensorFlow Lite pre mikrokontroléry. Táto knižnica spúšťa modely strojového učenia v malom pamäťovom priestore (16 KB) a bez potreby operačného systému v reálnom čase.

Podpora dosiek sa rozširuje aj nad rámec vývojových dosiek Espressif. Jadro ESP32 Arduino podporuje aj dosky od spoločností Adafruit, Arduino, M5Stack, LILYGO a mnohých ďalších.

https://espressif.github.io/arduino-esp32/package_esp32_dev_index.json

Aktualizované jadro si môžete nainštalovať ešte dnes v prostredí Arduino IDE. Postup je podobný ako pri pridávaní podpory pre iné dosky. Espressif poskytuje adresu URL, ktorú pridáte do predvolieb IDE, a potom ich môžete nainštalovať prostredníctvom správcu dosiek IDE.

Pozrite si tento príspevok na blogu ESP Journal, ktorý obsahuje podrobnosti o zmenách.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu a chceli by ste sa o ňu podeliť s viac ako 360.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button