Nový čip Mediatek Pentonic 2000 určený pre Smart TV 8K 120Hz

Nový čip Mediatek Pentonic 2000 určený pre Smart TV 8K 120Hz
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  90 zobrazení
1
 0
Nový produkt

Čo ponúka nový čip od spoločnosti Mediatek Pentonic 2000? Integrované výkonné AI, 7nm technológiu, MEMC, dekódovanie VVC a technológiu obrazu v obraze tak, aby poskytoval lepšie zobrazenie, zvuk a konektivitu.

 V jeho vnútri sa nachádza doteraz najrýchlejší procesor a GPU v televíznom priemysle, poháňaný ultra širokou pamäťovou zbernicou a ultrarýchlym úložiskom UFS 3.1. Mobilné modemy MediaTek Wi-Fi 6E alebo dokonca 5G umožňujú výrobcom zariadení poskytovať najrýchlejšie bezdrôtové internetové pripojenie pre streamovanie médií v rozlíšení 8K alebo viacerých streamovaných zdrojov rovnakej kvality naraz.

Integrovaný 8K 120Hz MEMC engine so vstavaným vysokovýkonným MediaTek APU (AI procesor) poháňa novú technológiu 8K AI-Super Resolution od MediaTek na inteligentné prevzorkovanie obsahu s nižším rozlíšením na natívne rozlíšenie displeja a zároveň poskytuje kvalitu obrazu v reálnom čase.

Čip môže dokonca podporovať 144 Hz pre herný PC hardvér a deviatu generáciu herných konzol. Vďaka technológii Intelligent View od MediaTek čip podporuje viacero obrazoviek obraz v obraze (PiP) alebo obraz po obraze (PbP), čo umožňuje použiť v konštrukcii veľký displej s rozlíšením 8K na zobrazenie steny s rôznymi zdrojmi médií. To umožňuje spotrebiteľom otvárať viacero aplikácií a streamovať ich súčasne z rôznych zdrojov.

Inteligentné zobrazenie MediaTek navyše zaisťuje bezproblémové zobrazenie videa v každom okne – aj keď sa zmení veľkosť okna alebo rozloženie zobrazenia. V každom okne je zachovaná rovnaká úroveň kvality obrazu, aby sa zabezpečil čo najlepší možný zážitok zo sledovania.

Produktové video

Pentonic 2000 je prvý komerčný 8K TV čip s podporou médií Versatile Video Coding (VVC) H.266, ktorý ponúka vylepšenú efektivitu kompresie – nevyhnutnú pre dnešnú éru streamovania. Pentonic 2000, ktorý podporuje najnovšie zobrazovacie a zvukové technológie, poskytuje dokonalé filmové zážitky v Dolby Vision a Dolby Atmos. Čip navyše podporuje AV1 pre streamovacie služby a všetky globálne štandardy televízneho vysielania vrátane najnovšieho ATSC 3.0.

Ako najväčší svetový dodávateľ čipov pre zariadenia hlasových asistentov podporuje MediaTek Pentonic 2000 až štyri smerové mikrofóny, čo okrem technológií AI-Voice umožňuje výrobcom televízorov poskytovať služby hlasových asistentov, priame hlasové ovládanie a integráciu s inteligentnými domácnosťami. centrálny interaktívny displej.

"Predstavenie značky Pentonic sa zameriava na posúvanie hraníc inovácií na trhu inteligentných televízorov," povedal Dr. Mike Chang, viceprezident spoločnosti a generálny riaditeľ skupiny Smart Home Business Group v spoločnosti MediaTek. Nový čip Pentonic 2000 je navrhnutý so všetkými vlajkovými funkciami, ktoré spotrebitelia hľadajú – od najnovších zobrazovacích a zvukových technológií po super rýchle obnovovacie frekvencie, výkonné funkcie AI, streamovanie obrazu v obraze a ďalšie.

Čipy Pentonic 2000, ktoré sú súčasťou novej rodiny inteligentných televízorov Pentonic od MediaTek, budú uvedené na globálny trh v roku 2022.

Zdroj : MediatekPáčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo
PCBWay Promo
PCBWay Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Webwiki Button