nRF54H20: multiprotokolový SoC od Nordic Semiconductor

nRF54H20: multiprotokolový SoC od Nordic Semiconductor
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  54 zobrazení
1
 0
Nový produkt
   

Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Čip nRF54H20 využíva jedinečnú technológiu tranzistorov 22FDX spoločnosti GlobalFoundries. Podporuje štandardy ako Bluetooth 5.4, Thread a Matter. Okrem iného je určený pre zariadenia internetu vecí (IoT).

Najdôležitejšími komponentmi čipu nRF54H20 sú základné procesory: Cortex-M33 od spoločnosti ARM a koprocesory s architektúrou RISC-V. Taktovacia frekvencia uvedených procesorov je 320 MHz. Bol implementovaný špeciálny aplikačný procesor, ktorý obsahuje v podstate dve pamäte: 2 MB nevolatilnú pamäť a 1 MB RAM. Dôležitým účelom tohto procesora sú aplikácie strojového učenia (ML). Rozhrania čipu nRF54H20 sú: USB High-Speed, CAN FD, 2x I3C a rozhranie externej pamäte. K dispozícii je analógovo-digitálny prevodník (ADC) s rozlíšením 14 bitov. Dobrá citlivosť príjmu (-100 dBm) je dosiahnutá pri komunikácii Bluetooth Low Energy (BLE) s priepustnosťou menej ako 1 Mb/s.

Pre protokoly 802.15.4 dosahuje táto citlivosť úroveň: -104 dBm. Vysielací výkon nRF54H20 je 10 dBm. Počas príjmu dát spotrebuje čip až: 2 mA prúdu. Implementuje tri bezpečnostné služby: Secure Boot, Secure Firmware Update a Secure Storage. Zabudované kryptografické akcelerátory sú odolné voči útokom bočnými kanálmi. Výrazná energetická účinnosť čipu nRF54H20 umožňuje najmä využitie energie z batérie. Vnútorné snímače sabotáže dokážu odhaliť pripravovaný útok a pomáhajú prijať celý rad vhodných opatrení.

Svein-Egil Nielsen, riaditeľ pre technológie, výskum, vývoj a stratégiu v spoločnosti Nordic Semiconductor, potvrdzuje:

"Zákazníci spoločnosti Nordic Semiconductor si môžu byť istí, že čip nRF54H20 nie je jediným a posledným produktom na ambicióznom pláne riešení internetu vecí novej generácie (...). Náš najnovší čip je skutočne veľkým technickým úspechom (...)."

Viac informácií nájdete na odkazoch 1 a 2 a vo videu.

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button