Spoločnosť Infineon rozširuje portfólio pamätí na zaznamenávanie údajov a predstavuje prvú sériovú pamäť EXCELON™ F-RAM s kapacitou 1 Mbit pre automobilový priemysel a pridáva hustotu 4 Mbit

Spoločnosť Infineon rozširuje portfólio pamätí na zaznamenávanie údajov a predstavuje prvú sériovú pamäť EXCELON™ F-RAM s kapacitou 1 Mbit pre automobilový priemysel a pridáva hustotu 4 Mbit
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  43 zobrazení
1
 0
Nový produkt
   

Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Rozvíjajúci sa trh so záznamníkmi údajov o udalostiach v automobiloch (EDR) zvyšuje dopyt po špecializovaných pamäťových zariadeniach na zaznamenávanie údajov, ktoré okamžite zachytávajú a spoľahlivo uchovávajú dôležité údaje po celé desaťročia. Spoločnosť Infineon Technologies AG (FSE: IFX / OTCQX: IFNNY) dnes predstavila dve nové feroelektrické pamäťové zariadenia RAM (F-RAM) s hustotou 1 Mbit a 4 Mbit do svojho radu EXCELON™ F-RAM. 1Mbitové zariadenia sú prvými sériovými pamäťami F-RAM s kvalifikáciou pre automobilový priemysel, ktoré sú k dispozícii .

Nové zariadenia, ktoré spĺňajú požiadavky normy AEC-Q100 Grade 1 a podporujú rozšírený teplotný rozsah (-40 °C až +125 °C), dopĺňajú portfólio produktov F-RAM pre automobilový priemysel s hustotou od 4Kbit až po 16 Mbit. Tieto zariadenia sa vyznačujú rýchlym a vysoko spoľahlivým výkonom čítania/zápisu pri rýchlostiach do 50 MHz v režime SPI a do 108 MHz v režime Quad SPI (QSPI) a výdržou 10 biliónov cyklov čítania/zápisu, ktorá podporuje zaznamenávanie údajov v intervaloch 10 mikrosekúnd po dobu viac ako 20 rokov.

"Požiadavky na zaznamenávanie údajov v automobilových systémoch rýchlo rastú, pretože trendy smerujúce k širšiemu využívaniu elektronických systémov a priemyselné predpisy podporujú používanie vysoko spoľahlivých nevolatilných pamätí v bezpečnostných systémoch airbagov, ako aj v systémoch riadenia motora a batérie,"

povedal Ramesh Chettuvetty, viceprezident pre riešenia RAM v spoločnosti Infineon.

 

"Dopyt po hustote pamäte prispôsobenej konkrétnym prípadom použitia vzrástol, pretože sa zvýšil počet aplikácií, ktoré vyžadujú zaznamenávanie údajov. Spoločnosť Infineon je odhodlaná poskytnúť svojim zákazníkom flexibilitu, aby splnila požiadavky na architektúru pamäte v rámci akéhokoľvek návrhu systému."

Možnosť zápisu s nulovým oneskorením pamäte EXCELON F-RAM umožňuje zachytávať a zaznamenávať systémové údaje až do posledného okamihu pred nehodou alebo inou spúšťacou udalosťou definovanou používateľom.

Obe nové zariadenia používajú sériové rozhranie (SPI/QSPI), majú výnimočne nízku spotrebu energie charakteristickú pre F-RAM, pracujú s napätím od 1,8 V do 3,6 V a dodávajú sa v štandardnom 8-pinovom puzdre SOIC. Okrem výnimočnej výdrže je pamäť F-RAM od spoločnosti Infineon navrhnutá tak, aby po strate napájania uchovávala údaje viac ako 100 rokov.

Dostupnosť

1Mbitové CY15B201QN-50SXE a 4Mbitové CY15B204QN-40SXE pamäte EXCELON Auto F-RAM od spoločnosti Infineon sa teraz vyrábajú vo veľkom. Viac informácií je k dispozícii na adrese www.infineon.com/excelon. Spoločnosť Infineon tiež očakáva, že do konca tohto roka uvedie na trh verziu oboch zariadení s rozhraním Quad SPI.

 

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button