Priemyselný zdroj MEAN WELL TDR-960

s trojfázovým napájacím vstupom
Priemyselný zdroj MEAN WELL TDR-960
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  118 zobrazení
1
 0
IoT Technológie a automatizácia

Napájacie zdroje série TDR sa vyrábajú pre výstupné jednosmerné napätie 24 V DC a 48 V DC a výkony 240 W, 480 W a 960 W. Na zvýšenie výstupného výkonu možno zdroje zapájať paralelne, pričom jednotlivé zdroje medzi sebou analógovo komunikujú cez zvláštny vstup. Zdroj série TDR-960 dodáva do záťaže výkon do 960 W, pričom môže byť napájaný zo siete so striedavým napätím 340 až 550/47÷63 Hz, ale aj jednosmerným napätím od 480 do 780 V. Model MEAN WELL TDR-960-24 môže dodávať trvale do záťaže prúd až 40 A a TDR-960-48 20A.
Zdroje série TDR sú zárukou rovnomernej záťaže trojfázovej sústavy elektrickej inštalácie, samozrejmosťou je aj galvanicky oddelený kontakt relé na hlásenie o stave zdroja pre nadradený systém. Dokonalá aktívna funkcia riadenia PFC (Power Control Factor) v súlade s normou EN61000-3-2 je zárukou vysokej účinnosti zdroja viac ako 94 % a dokonalého sínusového odberu elektrickej energie z primárnej trojfázovej strany.

Dokonalé vyhotovenie

Galvanické oddelenie primárnej a sekundárnej strany s pevnosťou minimálne 3 kV je dané dokonalým vyhotovením zdroja. Funkcia paralelného radenia umožňuje zvýšiť výstupný výkon až do celkového výkonu 3 840 W. Jednosmerný výstup je prísne stabilizovaný so zvlnením maximálne rádovo stovky mV, pričom vstupné napätie môže značne kolísať a neovplyvní kvalitu stabilizácie. Samozrejmosťou je ochrana proti skratu na výstupe a pri prekročení horného limitu prípustného výstupného prúdu zdroj automaticky prúd obmedzí znížením výstupného napätia. Dá sa tak s veľkou výhodou využiť režim konštantného prúdu na najrôznejšie aplikácie. Pri ďalšom zvyšovaní záťaže nad limit – až do skratu – sa zdroj vypne. Po odstránení záťaže zdroj automaticky nabehne. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je funkcia ochrany proti prehriatiu. Zdroj pracuje aj pri teplote 70°C. K vypnutiu dochádza pri vnútornej teplote 90°C a po vychladnutí zdroj tiež automaticky nabehne. Pri výrobe zdroja boli použité tie najkvalitnejšie súčiastky dostupné na trhu, ale aj vyrábané špeciálne len pre MEAN WELL. Napríklad elektrolytické kondenzátory, zvyčajne u výrobkov tohto typu najkritickejšie súčiastky, sú dimenzované na teplotu 105°C.

Široké použitie

Napájacie zdroje MEAN WELL série možno, samozrejme, použiť aj v iných aplikáciách v bežnom živote. Zdroj spĺňa prísne normy týkajúce sa elektromagnetickej emisie EN55032, EN61204-3, EN61000-3-2 a normy pre elektromagnetickú imunitu EN61000-4-2÷8,11. Možnosť nastavenia výstupného napätia používateľsky prístupným trimrom a možnosť paralelného radenia umožňuje využitie aj na menšie požadované výkony a realizáciu aj špeciálnejších požiadaviek. Aj napriek relatívne vysokým výkonom zdrojov série TDR, vďaka vysokej účinnosti nie je potrebné nútené a často hlučné chladenie.

Na tomto odkaze je k dispozícii praktický datasheet vo formáte PDF obsahujúci detailné informácie potrebné na pripojenie konektora na paralelné radenie, blokové schémy zariadenia, výpis splnených noriem a všetky potrebné informácie na variabilné použitie. Zdroj bez pripojeného riadiaceho konektora je hneď pripravený po pripojení na elektrickú inštaláciu na použitie. Samozrejme, k dispozícii sú doklady o zhode a podrobné reporty pri testovaní vyžadované pri záverečnom certifikačnom konaní zariadenia, v ktorom budú zdroje MEAN WELL použité.

Paralelné radenie zdrojov MEAN WELL série TDR.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

Webwiki ButtonSeo servis