Fórum ElektroLab.eu

Regulovateľný zdroj Gophert NPS-1601

Regulovateľný zdroj Gophert NPS-1601
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  327 zobrazení
6
 0
Recenzie napájacej techniky

Čínsky výrobca Gophert prináša na trh laboratórny napájací zdroj pod typovým číslom NPS-1601 s rozsahom napätia 0 V až 32 V a maximálnym výstupným prúdom 5 A. Toto zariadenie si môžete kúpiť v cene okolo šesťdesiat eur, takže je na mieste jeho rozsiahlejšia recenzia a aj jeho test.

Regulovateľný zdroj Gophert NPS-1601 si môžte kúpiť na tomto odkaze - klikni (Banggood)

Úvod k zdroju Gophert NPS-1601

Rozsah dodávky
Napájací zdroj je dodávaný v robustnej kartónovej krabici s kvalitným uzemneným napájacím káblom a krátkym, ale prehľadným anglickým návodom na obsluhu (aspoň nejakým).

Obsah balenia zdroja Gophert NPS-1601.

Laboratórny zdroj NPS-1601

Napájací zdroj je zabudovaný v robustnom hliníkovom profilovom kryte s rozmermi 12,0 cm x 5,5 cm x 17,0 cm a hmotnosťou iba 0,8 kg. Dva 4 mm výstupné konektory sú od seba vzdialené 27 mm. Dva zelené štvormiestne LED displeje s rozmermi 27 mm x 8 mm sú pomerne malé, ale stále dobre čitateľné aj z rôznych uhlov. Pod displejom sa nachádzajú štyri fóliové tlačidlá vo vzájomnej vzdialenosti iba 12 mm. Bohužiaľ nie je možné stlačiť tieto tlačidlá jednou rukou bez toho, aby ste druhou rukou držali zhora kryt zdroja. V opačnom prípade je jedinou reakciou na stlačenie tlačidla posunutie napájacieho zdroja po stole. Napravo od tlačidiel je enkóder, ktorý ovládate otočením doľava alebo doprava a stlačením. Nad týmto tlačidlom je šesť miniatúrnych LED diód, ktoré indikujú aktuálny stav zdroja a navolené funkcie.
Na prednej strane napájacieho zdroja bohužiaľ nie je hlavný vypínač, čo sťažuje zapínanie prístroja nakoľko ten je umiestnený vzadu.