Reverzibilné ventilátory od spoločnosti Orion

Reverzibilné ventilátory od spoločnosti Orion
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  204 zobrazení
3
 0
Nový produkt
Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Spoločnosť Orion uviedla na trh sériu ventilátorov s reverzibilným prietokom s ovládaním pomocou mikrokontroléra a s krytím až do IP68. Využitím signálu PWM na ovládanie otáčok ventilátora poskytujú ventilátory vývojárom inovatívne riešenie pre najnáročnejšie požiadavky na chladenie: rýchlosť a smer prúdenia vzduchu riadené jedným ventilátorom bez dopĺňania nadbytočných vodičov alebo obvodov.

Predtým, ak by vývojár chcel dosiahnuť dva rozdielne smery prúdenia vzduchu, boli by na to potrebné dva ventilátory. Takéto usporiadanie avšak zvýšovalo náklady na materiál, vyžadovalo väčšiu zastavanú plochu v konštrukcii pre umiestnenie oboch ventilátorov a malo by zvýšené požiadavky na údržbu a samozrejme aj zníženú spoľahlivosť produktu.

Reverzibilné ventilátory  umožňujú niekoľko jedinečných prípadov použitia:

  • Vonkajšie aplikácie, kde zariadenie nasáva chladný vzduch jedným smerom, ale pravidelný spätný tok zaisťuje, že sa vzduchové cesty nezanášajú zmesou teplého a studeného vzduchu vzájomne
  • Zariadenia, kde sezónne zmeny životného prostredia vyžadujú rozdielny prietok nasávaného a odvádzaného vzduchu - rekuperčné jednotky
  • Situácie, kde je potrebná "kontrola spoľahlivosti" pre potvrdenie správneho fungovania senzorov monitorovania prietoku vzduchu
  • Aplikácie, kde je potrebné dynamické ovládanie dráh prúdenia vzduchu a spätné ventilátory prúdenia vzduchu, môže byť ťažké alebo nemožné integrovať
  • Aplikácie HVAC, kde sa vyžaduje príležitostný prívod vzduchu z prostredia, aby sa dodržali stavebné predpisy
  • Medzi ďalšie aplikácie patria predajné automaty, alebo chladiace vitríny pre potraviny

"Využitím najnovších inovácií založených na mikrokontroléroch v reverzibilných prietokových ventilátoroch poskytujeme vývojárom výhodu smerového riadenia prietoku a rýchlosti v jednom ventilátore, čo je funkcia, na ktorú dostávame stále viac požiadaviek,"

hovorí David Luna, Viceprezident marketingu spoločnosti Orion.

Pri typickom ovládaní otáčok ventilátora poskytuje riadenie PWM ventilátoru striedavý obdĺžnikový signál s pevnou frekvenciou a pracovný cyklus tvaru vlny sa mení tak, aby zodpovedal požadovanej rýchlosti. Reverzibilné ventilátory rozširujú túto paradigmu ovládania segmentovaním krivky pracovného cyklu PWM do oblastí "Vpred" a "V opačnom smere". Táto segmentácia stále umožňuje ovládanie rýchlosti v rozsahu kondenzovaného pracovného cyklu, pričom umožňuje ovládanie smeru prietoku bez toho, aby boli potrebné ďalšie riadiace vodiče alebo obvody. Vo väčšine prípadov jednoduchá zmena firmvéru alebo softvéru v zariadení zákazníka uľahčuje riadenie smeru s minimálnym narušením predpokladov riadenia štandardných v tomto odvetví.

Ventilátory s reverzibilným prietokom sú v súčasnej dobe k dispozícii v rozmeroch  120 mm a 172 mm a v napäťových verziách 12V, 24V, 48V a 60V. Cena začína na 30 dolároch pri kusových množstvách.

Ďalšie informácie o ventilátoroch s reverzibilným prúdením Orion nájdete na stránkach výrobcu - klikni

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button