Rozšírenie prototypovania robotiky poháňanej umelou inteligenciou a aplikácií umelej inteligencie

pomocou vývojárskej sady Jetson AGX Orin
Rozšírenie prototypovania robotiky poháňanej umelou inteligenciou a aplikácií umelej inteligencie
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  94 zobrazení
1
 0
Počítače a výpočtová technika

Dostupnosť vývojárskej sady NVIDIA Jetson AGX Orin bola dnes oznámená na NVIDIA GTC. Táto platforma je najvýkonnejší, najkompaktnejší a energeticky najúspornejší superpočítač s umelou inteligenciou na svete pre pokročilú robotiku, autonómne stroje a vstavané a okrajové výpočty novej generácie.

Jetson AGX Orin poskytuje až 275 biliónov operácií za sekundu (TOPS). Zákazníkom poskytuje viac ako 8x vyšší výpočtový výkon ako jeho predchodca Jetson AGX Xavier, pričom si zachováva rovnaké malé rozmery a kompatibilitu s pinmi. Je vybavený grafickým procesorom NVIDIA Ampere Architecture, procesorom Arm Cortex-A78AE, akcelerátormi hlbokého učenia a videnia novej generácie, vysokorýchlostnými rozhraniami, rýchlejšou šírkou pásma pamäte a podporou multimodálnych senzorov na napájanie viacerých súbežných pipeline aplikácií AI.

Vývojárska súprava NVIDIA Jetson AGX Orin je ideálna na vytváranie prototypov pokročilých robotov s umelou inteligenciou a okrajových aplikácií umelej inteligencie pre výrobu, logistiku, maloobchod, poľnohospodárstvo, zdravotníctvo a ďalšie oblasti.

"Keďže AI transformuje výrobu, zdravotníctvo, maloobchod, dopravu, inteligentné mestá a ďalšie dôležité odvetvia ekonomiky, dopyt po spracovaní údajov neustále rastie," povedal Deepu Talla, viceprezident a generálny riaditeľ pre vstavané a okrajové výpočty v spoločnosti NVIDIA. "Milión vývojárov a viac ako 6 000 spoločností sa už obrátilo na Jetson. Dostupnosť Jetson AGX Orin podporí úsilie celého odvetvia pri vytváraní novej generácie produktov robotiky a okrajovej umelej inteligencie."

Funkcie vývojárskej sady Jetson AGX Orin

  • Až 275 TOPS a 8x vyšší výkon ako v predchádzajúcej generácii, plus podpora vysokorýchlostného rozhrania pre viacero senzorov.
  • Grafický procesor NVIDIA Ampere Architecture a 12-jadrový 64-bitový procesor Arm Cortex-A78AE spolu s akcelerátormi hlbokého učenia a videnia novej generácie.
  • Vysokorýchlostné vstupy/výstupy, 204,8 GB/s šírka pásma pamäte a 32 GB pamäte DRAM schopnej napájať viacero súbežných pipeline aplikácií AI.

Vývojárska súprava Jetson AGX Orin má výpočtovú kapacitu viac ako osem systémov Jetson AGX Xavier. Integruje najnovšiu technológiu grafických procesorov NVIDIA s najpokročilejším softvérovým zásobníkom pre hlboké učenie na svete, čím poskytuje flexibilitu na vytváranie sofistikovaných riešení AI teraz aj v budúcnosti. Vývojárska súprava dokáže emulovať všetky produkčné moduly Jetson AGX Orin a Orin NX, ktorých vydanie je naplánované na 4. štvrťrok 2022.

Zákazníci používajúci vývojársku sadu Jetson AGX Orin môžu využívať celý výpočtový zásobník akcelerovaný technológiou NVIDIA CUDA-X. Táto sada obsahuje predtrénované modely z katalógu NVIDIA NGC a najnovšie aplikačné rámce a nástroje NVIDIA na vývoj a optimalizáciu aplikácií, ako sú Isaac, Metropolis, TAO a Omniverse.

Tieto nástroje skracujú čas a znižujú náklady na nasadenie AI v produkčnej kvalite. Vývojári majú prístup k najväčším a najkomplexnejším modelom potrebným na riešenie výziev robotiky a okrajovej AI v oblasti 3D vnímania, porozumenia prirodzenému jazyku, multisenzorovej fúzie a ďalších.

Ceny a dostupnosť vývojárskej sady

Vývojárska súprava NVIDIA Jetson AGX Orin je už k dispozícii za 1 999 USD. Výrobné moduly budú k dispozícii v 4. štvrťroku 2022 za cenu od 399 USD.

Zistite viac o tejto novej ponuke Jetson a zúčastnite sa nadchádzajúceho špecializovaného zasadnutia GTC.

Zdroj : nVidia

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo clánok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button