Simulátor nabíjania kondenzátora cez záťaž

Simulátor nabíjania kondenzátora cez záťaž
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  140 zobrazení
1
 0
Kalkulačky
   

Tento simulátor predstavuje štandardný napájací obvod, ktorý je prezentovaný ako sériový RC obvod. Tento koncept bol predstavený v článku v časopise The Physics Teacher zo septembra 2018, ktorý napísali Daryl McPadden, Jason Dowd a Eric Brewe, s názvom "Power Boxes: New Representation for Analyzing DC Circuits".

Táto simulácia zobrazuje napájací obvod pre obvod s rezistorom (použitým ako záťaž) v sérii s kondenzátorom (použitým ako napájané zariadenie). Kondenzátor je na začiatku nenabitý. V ľavom hornom rohu je v čiernej oblasti výkonového poľa znázornený príkon obvodu z batérie. Vpravo vidíme (jednotlivo) výkon rozptýlený vo forme tepelnej energie a/alebo svetla rezistorom/záťažou a výkon, ktorý sa pridáva k energii uloženej v kondenzátore. Všimnite si hrubú čiernu čiaru v dolnej časti napájacieho poľa kondenzátora, ktorá naznačuje, že v dolnom vodiči obvodu je stále prúd, hoci napätie je tam nulové.

Výkonový graf vľavo dole je súhrnný prehľad obvodu, ktorý ukazuje celkový prehľad výkonu v obvode. Nastavte posuvníky tak, aby ste videli vplyv nastavenia napätia batérie, odporu a kapacity na výkonových grafoch.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button