Skvelý úspech študentov Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline v poľskom Bielsko-Biala

Skvelý úspech študentov Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline v poľskom Bielsko-Biala
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  171 zobrazení
2
 0
Zaujímavosti

V špeciálnom technickom centre Fab Lab, Bielsko-Biala v Poľsku, organizované Poľskou Rozvojovou agentúrou sa dňa 29.3.2022 konala prvá cezhraničná súťaž Technical Hackathon. Do súťaže bolo prihlásených šesť 3-5 členných tímov zostavených zo študentov, ktorí absolvovali workshopy pod vedením skúsených lektorov v oblasti programovania mikrokontrolérov-Arduino, 3D tlače a modelovania 3D objektov v programe DesignSpark.

Zadanie, ktoré museli študenti vypracovať dostali týždeň pred samotnou súťažou v zapečatenej krabici. Jednotlivé komponenty, 3D tlačiarne a materiál, ktorý mohli použiť bol privezený organizátorom súťaže a žiaci museli preukázať svoju kreativitu, samostatnosť, znalosti nadobudnuté počas vyučovania i získané na workshopoch. Od začiatku spolupráce sme videli vysokú profesionalitu počas workshopov i organizáciu počas celej súťaže.

Súťažiaci mali priestor pre dokončenie svojich prác, oddychovali v chill out zóne s hracími konzolami a rokovali o svojich prezentáciách v brainstormingovej miestnosti, kde mali k dispozícii počítač a projektor, aby sa na svoju prezentáciu mohli pozrieť s odstupom a doladiť každý detail. Ako to na súťaži vyzeralo si môžete pozrieť vo fotoreportáži na sociálnej sieti: https://www.facebook.com/AgencjaRozwojuRegionalnegoSA, kde pribudne i video z prezentácií jednotlivých súťažných projektov.

Do Poľska sme vycestovali plný očakávaní nabrať skúsenosti a naučiť sa niečo nové. Zároveň sme zostavili tri súťažné tímy: 1. Matej Bolek, Matúš Dikoš, Milan Hrehuš, Zuzana Kružliaková a Jakub Sabela – IV.AP; 2. Eduard Hančín, Tomáš Stas, František Škorvánek, Peter Zagrapan – IV.MB a 3. Dávid Dejčík, Gani Kurtaran, Patrik Miklo – IV.MA , ktoré si pripravili svoje projekty podľa zadania a pridali i funkcionality navyše. Zadanie znelo: Vytvorte púzdro pomocou 3D tlače, v ktorom bude umiestnený snímač prachových častíc a snímač pre zisťovanie kvality ovzdušia. Nevedeli sme, čo od súťaže očakávať, čo bude pre porotu zaujímavé a príťažlivé, no snažili sme sa zabojovať a zaujali sme natoľko, že sme si zo súťaže odniesli krásne 2.miesto vďaka tímu zo IV.AP.

Niekoľko fotografií z podujatia:

Autor článku : Ing. Soňa Uramová, PhD.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo
PCBWay Promo
PCBWay Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Webwiki Button