SnapEDA uvádza nový doplnok pre KiCad, ktorý pomáha inžinierom rýchlejšie navrhovať elektroniku

SnapEDA uvádza nový doplnok pre KiCad, ktorý pomáha inžinierom rýchlejšie navrhovať elektroniku
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  299 zobrazení
2
 0
Programy pre elektro a elektroniku

Spoločnosť SnapEDA  pomáha inžinierom rýchlejšie a efektívnejšie navrhovať elektroniku a v dnešných dňoch uvádza na trh nový doplnok pre návrhový systém KiCad, ktorý umožňuje návrhárom vyhľadávať a sťahovať modely počítačovo podporovaného dizajnu (CAD) priamo v dizajnovom prostredí programu KiCad PCB.

KiCad je bezplatný a otvorený softvér, ktorý má vysokú popularitu pri navrhovaní PCB v radoch amtérov, ale aj profesionálov. Za posledných pár rokov rástol rovnakým tempom ako popredné priemyselné nástroje pre návrh PCB v dizajnovej činnosti v profesionálnej komunite dizajnérov PCB.

Vďaka novému doplnku SnapEDA KiCad môžu teraz inžinieri pristupovať ku všetkým knižniciam SnapEDA priamo z KiCadu. Inžinieri môžu vyhľadávať a sťahovať dáta komponentov (vrátane symbolov, stôp a 3D modelov) do svojej knižnice podľa vlastného výberu - a pristupovať k iným typom dát komponentov, napríklad k cenám, bez toho, aby museli opustiť návrhové prostredie DPS KiCadu.

Používatelia KiCadu budú navyše profitovať zo živých aktualizácií knižnice. Tím spoločnosti SnapEDA každý týždeň pridáva tisíce nových komponentov, ktoré sa synchronizujú s doplnkom v reálnom čase.

KiCad je inšpiratívny nástroj, ktorý chceme podporiť kvôli jeho étosu sprístupňovania  elektronického dizajnu, “uviedla Natasha Baker, generálna riaditeľka a zakladateľka spoločnosti SnapEDA. „Aj keď má svoje korene v akademickej sfére a získal počiatočné zameranie najmä u nadšencov o elektroniku, v súčasnosti sa teší zvýšenej obľube medzi profesionálmi, vďaka čomu je ideálny čas na vytvorenie tohto nového užitočného nástroja.