Stavebnica generátora funkcií s IO MAX038

Stavebnica generátora funkcií s IO MAX038
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  660 zobrazení
0
 0
Elektronické moduly a stavebnice

Cez AliExpress si môžete kúpiť stavebnicu funkčného generátora za približne do 20 €, pričom jej základom je MAX038. Frekvenčný rozsah je podľa predajcov až 20 MHz. Takže sa pozrime, či je tomu ozaj tak.

Stavebnicu generátora s MAX308 si môžte zakúpiť cez tento link - klikni (Aliexpress)

Konečný výsledok

Aby ste získali dojem, čo môžete od tejto stavebnice očakávať, ukážem na konečnom výsledku na nižšie uvedenej fotografii. Ak máte námietky voči hnedej farbe krytu, tak vedzte, že sa jedná o ochrannú papierovú vrstvu, ktorú môžete odstrániť z priehľadného plexiskla a uvidíte tak "črevá" vášho generátora.

DPS s rozmermi 8.8 cm x 4.9 cm sa musí zabudovať do puzdra z plexiskla s rozmermi 9.9 cm x 5.9 cm x 3.2 cm. Vľavo je štandardný napájací konektor 5.5 mm x 2,1 mm pre vstupné napätie 9.0 Vdc až 15.0 Vdc. Vpravo je štvornásobná svorkovnica PCB s vyvedeným synchronizačným výstupom a dvoma signálnymi výstupmi zemou GND. Jeden výstup obsahuje výstupný signál, ktorý dodáva MAX038, horný výstup je výstupný signál, ktorý je možné nastaviť podľa amplitúdy a offsetu. Synchronizačný výstup je priamo pripojený k SYNC pinu MAX038.
Pomocou žltého tlačidla môžete nastaviť tvar výstupného signálu na sínusový, trojuholníkový alebo obdĺžnikový. Pomocou zelenéj prepojky "jumperu" v strede nastavíte frekvenčný rozsah v ôsmich rozsahoch medzi 1.0 Hz a 20 MHz. S druhou zelenou prepojkou pod žltým tlačidlom si môžete vybrať medzi pevným pracovným cyklom 50% a nastaviteľným pracovným cyklom.
So štyrmi potenciometrami ovládate zľava doprava pracovný cyklus, frekvenciu, offset a amplitúdu.