Fórum

Ste konštruktér, technik, programátor?

Chcete sa podeliť o svoje nápady?
Ste konštruktér, technik, programátor?
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  429 zobrazení
4
 0
Ostatné

Ste autorom vlastných zaujímavých konštrukcií a chceli by ste sa o ne podeliť? Vyznáte sa v elektrotechnike, elektronike, alebo podobne zameranom odvetví. Máte nápady, ktoré máte zdokumentované, ale tak povediac vám ležia v šuflíku? Viete ich "hodiť na papier" teda odprezentovať ich?
Výborne! Ponúkame vám priestor pre ich zverejnenie, to znamená popisný text v slovenskom, alebo českom jazyku (formát .odt, .docx, .rft) fotografie, poprípade odkaz na YouTube video.

Čo tým získate ?

 • Prezentácia vašich projektov výhradne pod vašim menom. Podmienkou je registrácia užívateľského účtu na stránkach Elektro Lab.eu a aktívny odber noviniek, následne váš článok uverejníme pod vašim menom1.
 • Bezplatná propagácia vášho YouTube kanálu na NEOBMEDZENÚ DOBU ZDARMA
 • Možnosť pridať v článku odkaz na Vašu web stránku nekomerčného charakteru, pokiaľ ju máte - získate tak cenný spätný odkaz na vaše stránky zdarma.2
 • Možnosť začlenenia sa do nášho vývojárskeho tímu a zarobiť si svojimi konštrukciami - pre viac info, klikni
 • Váš príspevok sa bude nachádzať na stránkach s denným zobrazením stránok cez 6000 návštev (mesačne 130000 - 200000).
 • Naše príspevky v blogu majú dennú sledovanosť niekoľko desiatok zobrazení už do pár minút po ich publikovaní.
 • Boost vášho príspevku na vybraných sociálnych sieťach s počtom zobrazení do 10000 už v prvom týždni.
 • Váš príspevok vám zverejnime ZDARMA na neobmedzenú dobu.
 • Pokiaľ sa zaregistrujete u nás na fóre - klikni, môžte si tam vytvoriť vlákno k vášmu článku a mi vám ho prelinkujeme s článkom.
 • Ponúkame vám výhody v prípade využitia služieb inzercie  - vybrané zvýhodnenie vášho inzerátu zdarma až na 20 dní3, propagácia vašich ponúk na sociálnych sieťach s dosahom až 10000 potencionálnych kupujúcich.
 • Váš príspevok bude zverejnený v newsletterovom prehľade zasielanom prostredníctvom stránok Elektrolab.eu.
 • Vo vašom príspevku zverejníme ucelený postup, zdrojové kódy, schémy zapojení a DPS, videá a odkazy na zdroje, prípadne súbory archívov vo formáte .zip, .rar, .pdf (poprípade upravíme štylistiku)

O aké články máme zaujem?

Dobre vieme, že najväčší úspech majú jednoduché až stredne zložité konštrukcie. Zvlášť jednoduché zariadenia s kvalitným popisom, ku ktorým je uverejnená aj doska s plošnými spojmi, majú veľmi dobrý ohlas nielen medzi mládežou a začínajúcimi konštruktérmi. Konštrukcie môžu byť z ľubovoľnej oblasti elektroniky.

Aký formát má mať článok?

Spôsobom, ktorý nám najviac vyhovuje, je ak nám dodáte svoje príspevky vo forme pre nás najlepšie spracovateľné, tj. vo forme súborov spracovateľných na PC. Čiže voľte typy súborov : .doc, .docx, .odt, .zip, .rar. Text by mal obsahovať názov článku, úvod a popis. V úvode by malo byť napísané na čo zariadenie slúži, zvlášť pri konštrukciách, pri ktorých nie je účel na prvý pohľad zrejmý.
Text môžete napísať v niektorom z bežných textových editorov.  Text môže byť bez obrázkov (ale aj s nimi, uľahčíte nám tak ich vkladanie) a nie je potrebné ho formátovať. Nezabudnite uviesť na začiatok alebo koniec textu spojenie na autora (adresa, e-mail, telefón). Pokiaľ chcete, aby ste bol uvedený ako autor v hornej časti pod článkom - zaregistrujte sa, má to výhodu v tom, že bude na vás odkaz ako na autora v prípade, že budete mať u nás viac článkov. Zároveň budete uvedený v zozname našich autorov s priamym preklikom na vaše články.

Schémy, dosky s plošnými spojmi a zoznam komponentov

 • Schémy môžu byť v ľubovoľnom reprodukovateľnom tvare, rovnako ako výkresy dosiek s plošnými spojmi. Obrázky radšej neprekresľujeme, pretože po prekreslenie môžu obsahovať chyby, ktoré sa veľmi zle hľadajú. Preto uvítame, ak nám zašlete  obrázok vo vhodnom súbore (.jpg, .png), ktoré získate exportom v dostatočnom rozlíšení. Rovnako vhodný typom je aj print screen 3D rendra vašej konštrukcie. Schémy kreslite tak, aby boli prehľadné a popisky (označenie súčiastok) nebolo prekryté spojmi a ostatnými komponentami.Odporúčame formát súboru .sch.
 • Pri plošných spojoch posielajte prosím zvlášť obrazec DPS a zvlášť osadzovací plán. Toto rozdelenie nie je samozrejme nutné v prípade súborov, pri ktorých je obrazec spojov a osadzovací plán v rôznych vrstvách, ktoré možno ľahko generovať. V textovej časti článku alebo v mene súboru je vhodné uviesť rozmery dosky.
 • Zoznam komonentov nám dodajte vo forme tabuľky, alebo ako tabuľku vloženú v článku na príslušnom mieste. Dbajte na zhodu v označení so schémou.

Fotografie

Fotografie musia byť ostré - je lepšie fotka z väčšej vzdialenosti a ostrá, ako zblízka a rozmazaná. Digitálne fotografie posielajte tak, ako ich stiahnete z fotoaparátu, upravíme si ich sami. Za dobrých svetelných podmienok sa dajú zaobstarať vyhovujúce fotografie aj lacnejšími kompaktnými fotoaparátmi. Fotografie z mobilných telefónov a webových kamier však už obvykle nevyhovie.
Fotografie prístrojov je najlepšie zaobstarať pri rozptýlenom svetle. Osvedčilo sa fotografovanie vonku, keď je slnko za mrakom. Pri fotografovaní s bleskom je potrebné jeho svetlo rozptýliť, napr. kusom pauzovacieho papiera. Osvetlenie žiarovkou nie je veľmi vhodné, chýba modrá farba. Ak je to možné, nastavte väčšiu clonu (5,6) a dlhší čas a foťte so statívom.

Kópia obrazovky

Ak získavate kópiu obrazovky, je vhodné vypnúť vyhladzovanie hrán rastrových písiem (vo WinXP v menu Vlastnosti obrazovky -> Vzhľad -> Efekty). Kópiu robte v rozlíšení 1: 1. Obrázok uložte do niektorého bezstratového formátu, napr. BMP (PNG, TIF). Nepoužívajte formát JPG.

Obrázky posielajte ako samostatné súbory!

Obrázky vložené do textových editorov nejdú často vyexportovať v pôvodnej kvalite.Obrázky skomprimujte do súboru .rar, alebo .zip a pripojte ich ako prílohu.

Programy

Pokiaľ je súčasťou článku program do mikrokontroléra alebo PC, je najvhodnejšie umožniť jeho stiahnutie z našich stránok. Pokiaľ chcete programy predávať, je nutné uviesť cenu a kontakt, poprípade ich môžte predávať po dohode prostredníctvom nášho e-shopu (v zmysle dohody o provízii z predaja).

Formáty súborov

Sme schopní spracovať väčšinu bitmapových formátov (TIFF, BMP, PCX, GIF, JPEG) a niektoré vektorové. Vhodné sú tiež súbory PDF. Formát JPG a JPEG používajte len na fotografie, na obrázkoch s ostrými prechodmi a hranami (schémy, spoje, kópie obrazovky) zanecháva tento stratový formát nepekné artefakty. Zaslanie súborov v iných formátoch možno dohodnúť individuálne.

Ako poslať článok?

Súbory zkomprimujte do archívu ZIP alebo RAR a pošlite najlepšie e-mile na našu adresu admin@elektrolab.eu. Pokiaľ by bol e-mail väčší, použijte niektoré s webových úložísk a do e-mailu vložte odkaz na stiahnutie a ak to archív vyžaduje tak aj prípadne heslo k rozbaleniu archívu.
Nevyžiadané rukopisy nevraciame. Čas od času sa niektorý e-mail stratí. Ak Vám nepošleme potvrdenie, že sme článok dostali, kontaktujte nás e-mailom.

Čo s vašim príspevkom urobíme?

Ak sa nám bude príspevok páčiť, spracujeme ho a uverejnime ho v príslušnej kategórii našich stránok.

 

Oslovte nás preto na e-mailovej adrese (admin(@)elektrolab.eu), popíšte, čoho by sa mal týkať váš príspevok, vložte aspoň jednu fotografiu na posúdenie a prípadný iný kontakt na vás (telefón). Určite sa vám ozveme. Takže, "žhavte klávesnice", čakáme na váš e-mail.

Dodatok:

V prípade, že je vaše zariadenie deklarované zjavne ako komerčné, to znamená, že daná konštrukcia je propagovaná za účelom viac kusovej výroby a tým pádom zisku vo váš prospech, je tento príspevok braný už ako komerčný "PR článok", ktorý podlieha zverejneniu za odplatu v prospech vydávateľa (Elektro Lab.eu). Viac v článku : Cenník reklamy , časť "Blog - recenzie, technické články, PR články, zaujímavé autorské zapojenia..."

(1) Prispievateľ bez registrácie stráca výhody uverejnenia odkazov na svoje stránky a výhody v inzercii

(2) Affiliate odkazy, ktorých vlastníkom nie je ElektroLab.eu v článku nie sú dovolené

(3) Bežná cena zvýhodnenia na 20 dní je 4.99€

Ďakujeme !Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.
Webwiki ButtonSeo servis Diallix.net VN-Experimenty Hatiar.eu