Študenti Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline boli na súťaži TRD 2021 opäť úspešní

Študenti Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline boli na súťaži TRD 2021 opäť úspešní
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  145 zobrazení
2
 0
Zaujímavosti

V priestoroch výstaviska Expo Center a. s. sa 3. a 4. 11. 2021 konal už 15. ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky autonómnych robotov Trenčiansky robotický deň 2021. Organizátorom bola Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín pod osobnou záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín. Partnermi bolo množstvo firiem, technických vysokých škôl aj odborných periodík. Spoluvyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Cieľom robotickej súťaže je popularizovať vedu a techniku medzi mladými ľuďmi.

Viac informácií o súťaži môžete nájsť na webovej stránke podujatia TRD, alebo v ich tlačovej správe k tomuto ročníku súťaže. Ak si chcete spraviť predstavu o atmosfére určite si pozrite aj ich fotogalériu.

v roku 2020 sa pre pandémiu súťaž nekonala. Tento rok bola z pôvodného jarného termínu preložená na jeseň. Napokon sa konala tak, že sútiažiaci boli rozdelení do dvoch samostatných súťažných dní a len v režime OTP. Aj pre toto všetko dovtedy stúpajúci trend v počte účastníkov súťaže sa nezachoval a na tento ročník prišlo o poznanie menej súťažiacich.

15. ročníka sa zúčastnilo 52 tímov z 29 základných a stredných škôl (po jednom z Česka, Poľska, Ukrajiny a Maďarska). Tie spolu predstavili 58 robotov. Súťažilo sa v 2 vekových kategóriách ZŠ (<16) a SŠ (>16) a v 4 "disciplínach":

  • v kategórii Follower Easy sa súťaže zúčastnilo 23 robotov (12+11),
  • v kategórii Follower Hard sa súťaže zúčastnilo 11 robotov (3+8),
  • v kategórii DoIt! sa súťaže zúčastnilo 10 robotov (5+5),
  • v kategórii Free style sa súťaže zúčastnilo 14 robotov (4+10).

V počte účastníkov, oproti našej poslednej účasti, zaznamenalo pokles aj družstvo reprezentujúce našu školu. Reprezentovalo ju doteraz najmenej, len 2 žiaci.

Samuel Sršník z 3. MP v kategórii DoIt >16 pre našu školu do tretice v rade (ako Peter Sagan na majstrovstvách sveta v cyklistike) obhájil opäť 1. miesto a Zuzana Kružliaková zo 4.AP získala v kategórii Follower Hard >16 tiež veľmi pekné 2. miesto. Kompletné výsledkové listiny je v tlačovej správe organizátora súťaže.

Niekoľko fotografií z podujatia

toto boli naše roboty

súťažná dráha pre Follower EASY

súťažná dráha pre Follower Hard

súťažná dráha pre kategóriu DoIt

keď odštartoval náš robot

táto časť bolatá náročnejšia

náš kompletný realizačný tím

Viac fotografií - klikni

Autor článku : Mgr. Milan MacháčekPáčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo
PCBWay Promo
PCBWay Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Minalox.sk Promo
Webwiki Button