Tichý 800W sieťový zdroj od TDK LAMBDA pre lekárske aplikácie a testovanie s označením BF

Tichý 800W sieťový zdroj od TDK LAMBDA pre lekárske aplikácie a testovanie s označením BF
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  68 zobrazení
1
 0
Nový produkt
Informácia : Toto je stručná informácia o novom produkte v ktorej sú zdôraznené funkcie, aplikácie a technické špecifikácie novo vydaných produktov.

Spoločnosť TDK-Lambda uviedla na trh sériu modulárnych zdrojov striedavého a jednosmerného prúdu s veľkosťou 1U, "ktorých nízka akustická hlučnosť je žiaduca v testovacích a lekárskych aplikáciách, kde je potrebné obmedziť počuteľné rušivé vplyvy na minimum", uviedla spoločnosť.

Zdroje s názvom MU4 môžu prijímať až päť izolovaných regulovaných výstupných dosiek a dodávať až 800 W alebo 600 W v závislosti od vstupného napätia (pozri neskôr). Rozmery sú 89 x 41 x 258 mm, vďaka čomu sa zmestí do 1U vysokého rackového slotu.

Na zjednodušenie implementácie v zdravotníckych aplikáciách s označením BF sú všetky modely vybavené izoláciou MOPPs (prostriedky ochrany pacienta) vrátane izolácie výstupu od zeme. Predpokladá sa aj použitie v zubnom lekárstve, testovaní, meraní, vysielaní, profesionálnom audiu a priemyselných zariadeniach.

K dispozícii sú štyri štandardné sloty pre výstupné moduly a jeden pre 5V 2A pohotovostný výstup. Teraz je k dispozícii deväť modulov s prekrývajúcimi sa výstupnými rozsahmi, ktoré ponúkajú súvislý rozsah výstupov od 3,3 V do 104 V s výkonom od 150 W do 480 W. Moduly s vyšším prúdom zaberajú dva sloty. Medzi možnosti, z ktorých niektoré si vyžadujú inú šasi jednotku, patria: Komunikácia PMBus, signál zlyhania ventilátora, blokovanie alebo povolenie (pre jednotlivé alebo všetky výstupy), DC-good a zdieľanie prúdu pre paralelné moduly.

Vďaka inteligentnej regulácii otáčok ventilátora môže byť počuteľný hluk až 36 dBA (25 °C, 80 % zaťaženie) "Jeho algoritmus mikrokontroléra monitoruje teplotu primárneho meniča a každého výstupného modulu, čo umožňuje nastaviť otáčky ventilátora na optimálne chladenie," uviedla spoločnosť TDK.

Účinnosť je až 90 % a prevádzka je nad 180 až 264 Vac pre 800 W alebo 90 až 180 Vac, ak je prijateľný výkon 600 W. Pri ďalšom znížení hodnoty bude fungovať od 85Vac. Prevádzka je tiež nad -20°C do +70°C, pričom nad 50°C sa lineárne znižuje zaťaženie na 50%.

Maximálny únik je 300 µA - vrátane všetkých tolerancií - a dotyk je <100 µA. Izolácie sú: vstup-výstup 4 kVac (2 x MoPP), vstup-zem 1,5 kVac (1 x MoPP) a výstup-zem 1,5 kVac (1 x MoPP) pre zdravotnícke zariadenia s označením B a BF.

Certifikácia bezpečnosti je podľa IEC/EN 60601-1, ES 60601-1, IEC/EN/CSA/UL 62368-1, (IEC/EN 61010-1 navrhnutá na splnenie) a sú označené CE / UKCA podľa smerníc EÚ o nízkom napätí, EMC a RoHS a nariadení Spojeného kráľovstva.

Vyžarované a vedené emisie sú v súlade s normami EN 55011-B, EN 55032-B a modely sú v súlade s normami EN 60601-1-2:2015 (vydanie 4) a EN 61000-4 o odolnosti. Na výber modulov a konfiguráciu napájacích zdrojov je k dispozícii on-line "rýchly vyhľadávač produktov", ktorý vytvára sedemmiestny kód na objednávanie, uviedla spoločnosť TDK.

Stránku produktu MU4 nájdete tu - klikni

MU4 Datasheet - klikni

MU4 Inštrukčný Manuál - klikni

Nový produkt

Toto je forma obsahu, ktorá umožňuje priemyselným partnerom zdieľať s čitateľmi stránok ElektroLab užitočné novinky, správy a technológie spôsobom, na ktorý sa redakčný obsah nehodí. Výber publikovania nových produktov podlieha prísnym redakčným usmerneniam so zámerom ponúknuť čitateľom užitočné správy a technické poznatky. Názory a stanoviská vyjadrené v tejto kategórii sú názormi partnera a nie nevyhnutne názormi ElektroLab.eu alebo jej autorov.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

Webwiki Button