Fórum ElektroLab.eu

TKDMR - 30 kusová sada meracích šnúr a príslušenstva

TKDMR - 30 kusová sada meracích šnúr a príslušenstva
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  616 zobrazení
3
 2
Recenzie meracej techniky

Dostala sa mi do rúk pomerne "bohatá" sada meracích šnúr a príslušenstva predajcu (či výrobcu) TKDMR, ktorý ponúka svoj tovar na predajných stránkach Aliexpress za celkom slušnú cenu. Časom čo sledujem rôzne stránky musím povedať, že sa s týmito, alebo podobnými sadami obrazne roztrhlo vrece. Výrobcov je niekoľko a od niekoľkých som tieto sady kupoval, taže môžem porovnať ich vyhotovenie a aj kvalitu prevedenia. Spomeniem iba DANIU, Clequee, KSSTCONNECT, Vastar, Hesai, YAMIN, EDKJ.... a pokračovať by som mohol ešte dlho, ale s určitosťou nikto nepovie, kto je predajcom, výrobcom a kto od koho iba kopíruje.

Mimochodom, výrobca má skryte uvedený údaj o type, ktorý je totožný s DANIU - P1036 - náhoda, alebo zámer?

Túto sadu si môžte kúpiť prostredníctvom tohoto odkazu - klikni (Aliexpress)

Odporúčam dokúpiť aj :

Káblové spojky 4mm červená / čierna uľahčujúce spojenie viacerých vodičov 10ks - klikni, obrázok dole (Aliexpress)

Obsah balenia

Táto sada vám poskytne všetko potrebné, čo budete počas meraní, alebo prepájaní potrebovať. Jej základ tvorí 5 meracích vodičov, v piatich farbách ukončených stohovateľnými banánikmi o priemere 4mm. Ako veľké plus považujem materiál izolácie - silikón, čo znamená odolnosť voči ohňu a vysokým teplotám a výbornú ohybnosť, čo lacné PVC vodiče nemôžu poskytnúť. Ďalej sú vo výbane krokosvorky v totožných farbách ako testovacie vodiče, 5 káblových ôk pre pripojenie napr. pod svorky zdroja, 5 injektorov (ihličiek + 5 náhradných ihličiek), ktoré môžte využiť napr. pri meraniach v obvodoch zhustenej montáže SMD, alebo ako injektor meraného vodiča.

Obsah balenia je dostačujúci pre väčšinu meraní.

Prevedenie

Na úvod - prevedenie je totožné ako u väčšiny ostatných výrobcov - čo sa týka vzhľadu, to znamená, že rovnaký tvar a kvalitu nájdete u DANIU, Clequee, KSSTCONNECT, Vastar, Hesai, YAMIN.... Plastové časti sú kvalitne prevedené a stohovanie konektora je presné, pevné a s dobrým kontaktom a nehrozí samovoľné rozpojenie. Žiadna z vodivých častí neprichádza do kontaktu s rukou, čo je veľmi dôležité. Všetky vodivé časti sú niklované. Použitý vodič je flexibilný v silikónovej izolácii s kvalitným medeným jadrom o priemere 4mm, čo je cítiť aj na jeho váhe. Napríklad vyššie spomenuté DANIU 10ks má váhu okolo 420g! A verte, že váha plastu je minimálna.

Predajca / výrobca pri svojom produkte uvádza prúdovú zaťažiteľnosť vodiča až 15A, "Current: 15A (Max.)" a maximálne napätie až 1000V. No osobne neviem, či sa dá spoľahnúť na toto tvrdenie a tak ako pri výrobcovi DANIU, by som volil radšej "bezpečnejšiu" a tým pádom aj rozumnejšiu cestu prípustného napätia do 240V, čo si myslím, že väčšine potrieb vyhovie, aj keď si nemyslím, že niekto z vás na tieto vodiče bude zámerne pripájať napr. 7 kW elektromotor, alebo 2kW elektrickú špirálu.

Stohovanie meracích vodičov - je pevné a presné, bez samovoľného vypadávania.