Transformátor - náhradní schéma

Transformátor - náhradní schéma
Vladimír Kindl Pridal  Vladimír Kindl
  251 zobrazení
1
 0
Rádioamatérov almanach

Ve videu si vysvětlíme postupnou genezi a fyzikální podstatu náhradního schématu transformátoru. Začínáme zvolna popisem ideálního (matematického) transformátoru, který postupně komplikujeme zohledňováním jeho reálných fyzikálních vlastností. Výsledkem je standardní náhradní schéma ve tvaru T-článku, známého z běžně dostupné literatury. Ve videu klademe důraz na pochopení toho, proč náhradní schéma vypadá tak, jak vypadá.

Informácia : Pokiaľ sa vám video páčilo, informácie v ňom boli pre vás užitočné a máte záujem o viac takýchto videí, podporte drobnou sumou jeho autora. Ďakujeme
Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 300.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button