Výpočet impedancie krútenej dvojlinky

Výpočet impedancie krútenej dvojlinky
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  231 zobrazení
4
 0
Kalkulačky

Kábel s krútenou dvojlinkou je obzvlášť cenný pri použití dvoch signálov, ktoré prenášajú informácie diferenciálne, t. j. pomocou pozitívnej a negatívnej verzie toho istého signálu. Diferenciálny systém sa môže označovať aj ako vyvážený systém, pretože oba signály sú "vyvážené" na oboch stranách napätia spoločného módu. Diferenciálny prijímač odčítava záporný signál od kladného, čo znamená, že všetky zložky napätia prítomné v oboch signáloch sa eliminujú. Vďaka tomu sú diferenciálne systémy odolnejšie voči šumu - pokiaľ je šum prítomný v oboch signáloch. To je dôvod, prečo je krútená dvojlinka vhodnou kabelážou pre diferenciálne signály: tesná fyzická blízkosť oboch vodičov zaručuje, že EMI sa bude viazať takmer rovnako do oboch vodičov, čo zase zaručuje, že obvody diferenciálneho prijímača budú tento šum eliminovať.

Krútená dvojlinka je užitočná aj vtedy, keď je dôležité minimalizovať vznik EMI. Vyvážené signály budú generovať EMI s opačnou polaritou, takže EMI sa do značnej miery vyruší. Tento efekt potlačenia EMI je výraznejší, keď sú vodiče v tesnej blízkosti.

Krútená dvojlinka je užitočná aj bez tienenia, ale tienený kábel poskytne ďalšiu ochranu pred EMI. Táto kalkulačka vypočíta charakteristickú impedanciu krútenej dvojlinky na základe jej rozmerov. Tento nástroj poskytne aj oneskorenie šírenia signálu, kapacitu a indukčnosť na jednotku dĺžky. Pokiaľ hľadáte správnu hodnotu na výpočet pre dielektrickú konštantu substrátu / materiálu, navštívte tento odkaz - klikni, alebo kliknite na tlačidlo nižšie.

Vacuum 1
Vzduch 1.00054
Teflón 2.1
Polyizobutylén 2.2
Minerálny olej 2.23
Polyetylén 2.25
Polystyrén 2.4 2.7
Kraftový papier 2.6
Soľ 3 15
Polykarbonát 3.1
Papier 3.5
Oxid kremičitý 3.7
FR4 4.2
Betón 4.5
Sklo 4.7 (3.7 10)
Chlórovaný difenyl 5.3
Diamant 5.5 10
Guma 7
Oxid hlinitý 8.4
Grafit 10 15
Silikón 11.68
Pentoxid tantalu 28
Methanol 30
Oxid nióbu 40
Oxid titaničitý 80
Voda 88,80.1,55.3,34.5
(0,20,100,200 °C)
Titanát stroncia 310
Titanát bárnatý (Class1) 5-450
Titanát bárnatý (Class 2) 200-12000

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button