Výpočet indukčnosti koaxiálneho kábla

Výpočet indukčnosti koaxiálneho kábla
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  159 zobrazení
2
 0
Kalkulačky

Každá forma vodiča má svoju vlastnú indukčnosť a koaxiálny kábel nie je výnimkou. Tento nástroj je určený na výpočet indukčnosti koaxiálneho kábla, ak sú zadané jeho rozmery. Môžete vybrať jednotku merania vnútorného priemeru, vonkajšieho priemeru a dĺžky koaxiálneho kábla. Výsledok je uvedený v jednotke Henry (H).

Vzorec výpočtu :

L_coax ≈ (μμL)/(2π) * ln(D/d)

Kde :

L_coax je indukčnosť koaxiálneho kábla v Henry (H),  μje permeabilita voľného priestoru = 4π×10-7μr je relatívna permeabilita, D je vonkajší priemer koaxiálneho kábla, d je vnútorný priemer koaxiálneho kábla a L je dĺžka kábla.

Aplikácia

Ak je dĺžka prenosového vedenia väčšia ako niekoľko vlnových dĺžok pri frekvencii signálu, dva paralelné vodiče prenosového vedenia sa javia ako komplexná impedancia. Vodiče vykazujú značnú sériovú indukčnosť, ktorej reaktancia je pri vysokých frekvenciách významná. V sérii s touto indukčnosťou je odpor drôtu alebo opletenia, z ktorého sa vodiče skladajú, ktorý zahŕňa vlastný ohmický odpor plus akýkoľvek odpor spôsobený kožným efektom. Okrem toho paralelné vodiče vytvárajú rozloženú kapacitu s izoláciou, ktorá funguje ako dielektrikum. Okrem toho existuje bočný alebo zvodový odpor alebo vodivosť (G) cez kábel ako výsledok nedokonalostí izolácie medzi vodičmi. Výsledkom je, že pre vysokofrekvenčný signál sa prenosové vedenie javí ako distribuovaný dolnopriepustný filter pozostávajúci zo sériových induktorov a rezistorov a bočníkových kondenzátorov a rezistorov. Toto sa nazýva lumped model distribuovaného vedenia. Inžinier by mal do svojich návrhových parametrov zahrnúť vplyv indukčnosti koaxiálneho kábla na jednotku dĺžky.

 

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button