Výpočet prúdového zaťaženia stopy na základe šírky, dĺžky, hrúbky a teploty

Výpočet prúdového zaťaženia stopy na základe šírky, dĺžky, hrúbky a teploty
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  27 zobrazení
1
 0
Kalkulačky
   

Mikropásik je plochý vodič oddelený izolačným dielektrikom od veľkej vodivej základnej roviny a väčšinou sa vyrába z dosky s plošnými spojmi. Jeho funkcia je podobná kondenzátorom a induktorom, ale len pre veľmi vysoké frekvencie. Preto aj na mikropásky sa vzťahujú maximálne menovité hodnoty ako na kondenzátor a induktor. Táto kalkulačka je určená na výpočet maximálneho prúdu, ktorý mikropásik zvládne. Požadované položky sú šírka stopy, hrúbka, teplota okolia, nárast teploty a dĺžka mikropásu. Táto kalkulačka vypočíta prúdovú zaťažiteľnosť medenej stopy na základe šírky, dĺžky, hrúbky a teploty.

Aplikácie

Mikropásik môže slúžiť na viaceré účely v mikrovlnných frekvenčných obvodoch. Boli vynájdené, pretože požadované hodnoty indukčnosti a kapacity obvodu pri veľmi vysokých frekvenciách sú príliš malé pre štandardné induktory a kondenzátory. Podobne ako ich náprotivky na nižších frekvenciách, aj mikropásky podliehajú maximálnym hodnotám. Mikropásky sa podobne používajú ako kondenzátory a induktory, ako aj ladené obvody, filtre, fázové posúvače.

Informácia : Hľadáte kvalitného no cenovo výhodného dodávateľa dosiek plošných spojov? Skúste PCBWay

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button