Výpočet sériovej a paralelnej kombinácie rezistorov pre získanie požadovanej hodnoty.

Výpočet sériovej a paralelnej kombinácie rezistorov pre získanie požadovanej hodnoty.
Rastislav Michalek Pridal  Rastislav Michalek
  969 zobrazení
6
 0
Kalkulačky
   

Táto kalkulačka hľadá najlepšie možné kombinácie rezistorov z rady E24, E12 alebo E6 pre dosiahnutie požadovanej hodnoty Rx celkového odporu. Sériová kombinácia je symbolizovaná znakom "+", paralelná kombinácia pomocou "||". Vypočítaná hodnota Rc je výsledkom sériovej alebo paralelnej kombinácie R1 a R2. V generovanej tabuľke nasledujú absolútna a relatívna chyba voči požadovanej hodnote Rx. V prípade, že je dôvodom preferovať pozitívnu alebo negatívnu chybu, je možné deaktivovať niektorú z opačných možností. V prípade, ze sa deaktivujú obe možnosti, kalkulačka zobrazí len kombinácie s nulovou chybou (ak existujú). V prípade, že je preferovaná sériová kombinácia, je možné výpočty pre paralelnú kombináciu vypnúť alebo naopak vypnúť výpočty pre sériovú kombináciu. Ak sa vypnú obe, kalkulačka nezobrazí nič.

Upozornenie : Klakulačka neobsahuje tlačidlo na vykonanie prepočtu, stačí ak zadáte hodnotu Rx, vyberiete jednotku, odporovú radu a prípadné doplňujúce voľby a kliknete mimo. Výsledok sa automaticky zobrazí v tabuľke.

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

Blank Baneer

ALLPCB Promo

Webwiki Button