Výpočet zisku prístrojového zosilňovača

Výpočet zisku prístrojového zosilňovača
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  282 zobrazení
3
 0
Kalkulačky

Kalkulačka výpočtu zisku prístrojového zosilňovača pomôže pri návrhu a analýze obvodu konvenčného prístrojového zosilňovača výpočtom požadovaných hodnôt rezistorov a zosilnenia. Túto kalkulačku možno použiť buď na návrh, alebo na pochopenie správania sa troch operačných zosilňovačov zobrazených na obrázku vyššie. Tento obvod diferenciálneho zosilňovača poskytuje vysokú vstupnú impedanciu, ľahko nastaviteľné zosilnenie a vysoký pomer odmietnutia spoločného módu. Táto kalkulačka určí buď zosilnenie, alebo požadované hodnoty odporu pre prístrojový zosilňovač. Na určenie výstupného napätia prístrojového zosilňovača v uvedenej architektúre použijeme nasledujúcu rovnicu:

Vo = (V2 - V1) * (1 + 2R2 / RGain) * (R4 / R3)

Rovnicu zosilnenia prístrojového zosilňovača možno potom vyjadriť takto:

Av = Vo / (V2 - V1) = (1 + 2R2 / RGain) * (R4 / R3)

Ak ide o vyvážený obvod, v ktorom sú všetky hodnoty rezistorov okrem Rgain rovné R, môžeme rovnice výstupného napätia a zosilnenia zjednodušiť na nasledujúce:

Vo = (V2 - V1) * (1 + 2R2 / Rgain)

Av = (1 + (2R2 / Rgain))

Aplikácie prístrojových zosilňovačov

Prístrojový zosilňovač je typ diferenciálneho zosilňovača, v ktorom sú vstupy vyrovnávané dvoma ďalšími operačnými zosilňovačmi, aby sa zabezpečila vysoká vstupná impedancia. Vďaka tejto vysokej vstupnej impedancii sú ideálne na analógové zosilňovanie signálov zo snímačov, prevodníkov alebo Wheatstonovho mostíka.

 

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button