Xiaomi a Leica uvedú v júli na trh telefón pod spoločnou značkou

Xiaomi a Leica uvedú v júli na trh telefón pod spoločnou značkou
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  67 zobrazení
1
 0
Mobilné telefóny a mobilné technológie

Po niekoľkých predchádzajúcich fámach dnes spoločnosť Xiaomi konečne potvrdila svoju "dlhodobú strategickú spoluprácu" so spoločnosťou Leica, a že spoločne vyvíjajú vlajkový smartfón pred jeho uvedením na trh v júli 2022. Po spoločnostiach Sharp, Huawei a Panasonic pôjde o najnovšiu spoluprácu nemeckej firmy s mobilnými fotoaparátmi.

Xiaomi nie je prvým čínskym výrobcom telefónov, ktorý využíva fotografické know-how renomovanej značky fotoaparátov. Koncom roka 2020 spoločnosť Vivo nasledovala kroky spoločnosti Sony plus Nokia a spojila svoje sily so spoločnosťou Zeiss, pričom poslednou verziou je séria X80. Nedávno začali spoločnosti Oppo a OnePlus vydávať telefóny, ktoré boli vyvinuté spoločne so spoločnosťou Hasselblad, vrátane radu Find X5 a OnePlus 10 Pro.

Spoločnosť Xiaomi sa o tomto pripravovanom produkte nepodelila s mnohými ďalšími informáciami, ale my vsádzame na úplne nový procesor Snapdragon 8+ Gen 1 od spoločnosti Qualcomm spolu s obvyklou klasickou estetikou a filtrami na strane spoločnosti Leica. Čo sa týka názvu, bude to buď "Xiaomi 12 Ultra", alebo možno odštartuje sériu "Xiaomi 13". V tlačovej správe generálny riaditeľ Lei Jun dodal, že "táto spolupráca poskytne silný impulz stratégii spoločnosti Xiaomi v oblasti zobrazovania". Viac sa dozvieme v júli.

Zdroj : Engadget

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button