Xiaomi plánuje už v blízkej budúcnosti predstaviť hneď trojicu smartfónov

s procesorom Snapdragon 888
Xiaomi plánuje už v blízkej budúcnosti predstaviť hneď trojicu smartfónov
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  177 zobrazení
3
 0
Mobilné telefóny a mobilné technológie

Spoločnosť Xiaomi sa už oficiálne chystá na predstavenie nových smartfónov z nadchádzajúcej vlajkovej série Mi 11. Tie budú poháňané len nedávno predstaveným vlajkovým mobilným procesorom Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm, ktorý podľa všetkého uvidíme vo veľkej časti vlajkových Android smartfónov predstavených v budúcom roku. Nové high-end smartfóny očakávame aj od viacerých podznačiek spadajúcich práve pod čínske Xiaomi, ako Redmi či BlackShark a práve príchod ďalších vlajkových smartfónov od týchto značiek potvrdzujú najnovšie uniknuté informácie od renomovaného leakera.

Redmi K40 Pro by mal prísť omnoho skôr, ako jeho predchodca

Už takmer notoricky známy leaker vystupujúci pod prezývkou Digital Chat Station na svojich sociálnych sieťach nedávno potvrdil vývoj vlajkového Redmi smartfónu s procesorom Snapdragon 888. Novinka od značky Redmi, ktorá bude vybavená práve týmto procesorom, by mala podľa jeho informácii niesť označenie Redmi K40 Pro. Presný dátum predstavenia či bližšie špecifikácie tohto zariadenia zatiaľ nepoznáme, no údajne by ku predstaveniu malo dôjsť omnoho skôr, ako v prípade jeho predchodcov. Predchádzajúca séria označená ako Redmi K30 Pro bola pritom predstavená iba v marci tohto roka, takže ak pôjde o značne skoršie predstavenie, veľké novinky od Redmi môžme očakávať už behom januára, respektíve februára budúceho roka.

Podobne na tom bude herná novinka značky BlackShark

Takmer identická situácia sa údajne odohráva aj v útrobách značky BlackShark, ktorá taktiež pracuje na novom vlajkovom zariadení, ktoré by malo osloviť najmä milovníkov mobilných hier. Finálne označenie smartfónu zatiaľ nepoznáme, no v kuloároch spoločnosti je novinka označovaná kódom „Emperor“. Práve zariadenie „Emperor“ disponuje najnovším Snapdragon 888, pričom spoločnosť sa už blíži ku jeho oficiálnemu uvedeniu na trh.

Ak sa tieto zatiaľ neoficiálne informácie naozaj potvrdia, spoločnosť Xiaomi začiatkom roka 2021 uvedie na trh až trojicu modelových radov s momentálne najvýkonnejším mobilným procesorom od Qualcommu, Snapdragonom 888. Aj napriek pomerne bujnému začiatku budúceho roka čo sa nových vlajkonosičov od Xiaomi týka, postupom roka môžme očakávať príchod ďalší smartfónov s týmto procesorom, či už od Xiaomi, alebo iných výrobcov.

Predstavenie najočakávanejšieho mobilného procesora Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm už máme oficiálne za sebou. Nie je žiadnou novinkou, že práve tento procesor uvidíme vo väčšine budúcoročných vlajkových lodí s operačným systémom Android. Nebude tomu inak ani v prípade vlajkových smartfónov zo série Mi 11 od spoločnosti Xiaomi, ktoré by mali byť podľa najnovších informácií uvedené na trh už v januári. Po oficiálnom odhalení vlajkového procesora a informáciách o skoršom predstavení sa však na internete objavili ďalšie zásadné informácie, ktoré určite stoja za povšimnutie.

Xiaomi Mi 11

Ako informoval portál Root My Galaxy, menej známy leaker @TechnoAnkit1 na svojom profile na sociálnej sieti Twitter odhalil takmer celé špecifikácie oboch nadchádzajúcich vlajkonosičov od spoločnosti Xiaomi. Základný model Mi 11 bude už podľa očakávaní vybavený procesorom Snapdragon 888 a 8 GB modernej LPDDR5 RAM. Čo sa úložného priestoru týka, očakávať máme ultrarýchle úložisko UFS 3.1 s veľkosťou 128 GB.

Veľké zmeny by však mali nastať na prednej strane displeja, keďže sa už dlhšiu dobu povráva o využití zatiaľ nešpecifikovaného 6,X-palcového AMOLED displeja s rozlíšením 1440p. Displej má byť pritom zaoblený po bočných stranách, pričom ponúkne špičkovú obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz.

Zmeny by mali nastať aj na zadnej strane smartfónu. Očakávať môžme už odskúšaný 108 MP hlavný fotoaparát, druhý 12 MP fotoaparát a 5 MP, zatiaľ bližšie nešpecifikovaný zadný fotoaparát. Na prednej strane naopak nájdeme zrejme nový 20 MP selfie fotoaparát.

Menšie zmeny zasiahnu aj batériu smartfónu, ktorá bude mať v tomto modeli kapacitu 4 780 mAh. Batéria má pritom podporovať až 50 W rýchle nabíjanie, pričom k dispozícii bude aj 30 W rýchle bezdrôtové nabíjanie. Zaujímavosťou je aj podpora NFC, či cena v rozmedzí od 3 999 do 4 499 CNY, čo je v prepočte od 500 do 565 eur.

 

 

Xiaomi Mi 11 Pro

Drahší, väčší a technologicky vyspelejší model Mi 11 Pro by mal oproti svojmu súrodencovi prísť s viacerými vylepšeniami. Po výkonnostnej stránke môžu budúci majitelia už takmer určite počítať s 8 GB aj 12 GB RAM verziou so 128 GB, respektíve 256 GB interným úložiskom.

Predná strana by sa od bežného modelu mala líšiť zrejme iba veľkosťou a prípadným vyšším rozlíšením na úrovni QHD+, no na bližšie potvrdenie týchto informácii si ešte musíme počkať.

Výrazné odlišnosti však nastanú na zadnej strane zariadenia v prípade fotoaparátov. Hlavný fotoaparát by mal mať „iba“ 48 MP, no pôjde o špičkový senzor OmniVision OV48C. Na zadnej strane by mu mal sekundovať taktiež 20 MP snímač, no po jeho boku uvidíme dvojicu ďalších 12 MP snímačov. Na prednej strane zariadenia by sme však mali vidieť identický selfie fotoaparát s rozlíšením 20 MP.

Veľkým paradoxom je, že model Mi 11 Pro by mal byť vybavený batériou s kapacitou „iba“ 4 500 mAh. Menšiu batériu sa však výrobca rozhodol kompenzovať výkonnejším rýchlym nabíjaním. V tomto prípade by malo ísť o 120 W rýchle káblové nabíjanie a 80 W rýchle bezdrôtové nabíjanie. Čo sa ceny týka, zariadenie by v domácej Číne malo začínať na 5 299 CNY, čo je zhruba 670 eur.

Samozrejme, na oficiálne technické špecifikácie si ešte musíme počkať ešte niekoľko týždňov, keďže predstavenie novej série Mi 11 sa očakáva „až“ začiatkom budúceho roka.

 

 

Zdroj: Gizchina.com

 

Become a Patron!Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button