Známy trapas Microsoftu má 22 rokov. Systém padol počas vlastnej prezentácie

Známy trapas Microsoftu má 22 rokov. Systém padol počas vlastnej prezentácie
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  296 zobrazení
0
 0
Zaujímavosti

Zajtra to bude presne 22 rokov, čo sa Microsoft na technologickej konferencii Comdex neúspešne pokúsil pochváliť beta verziou vtedy pripravovaného systému Windows 98. Bill Gates spolu s asistentom Chrisom Caposselom mali na pódiu počítač so spomínaným OS a chystali sa demonštrovať revolučnú novinku. Išlo o pripojenie externého zariadenia bez nutnosti reštartovať počítač. Na ukážku mal poslúžiť skener. Chris Capossela ho teda k počítaču pripojil a publiku vysvetľoval, ako naň Windows 98 zareaguje. Zobrazené najprv bolo upozornenie na pripojenie nového zariadenia, po ktorom nasledovala automatická inštalácia ovládačov. Počas tej však nastala chyba.

Internet nezabúda

Počítač zobrazil notoricky známu „modrú obrazovku smrti“. Ide o preklad anglického výrazu „blue screen of death“ (BSOD) označujúci závažné chybové hlásenie systému Windows prekrývajúce celý displej. Meno dostala obrazovka podľa modrého pozadia. Pri problémoch s ovládačmi sa s ňou používatelia môžu stretnúť dodnes. Označovať ale môže hardvérovú aj inú softvérovú chybu. Namiesto úžasu sa tak dvojica prezentujúcich od publika dočkala výbuchu smiechu. Bill Gates poznamenal len: „Toto musí byť dôvod, prečo Windows 98 ešte nepredávame.“ 30-sekundový záznam s týmto momentom je už roky dostupný na videoplatforme YouTube.

Nepodarená prezentácia novej funkcie Windowsu 98

Po novom aj so smajlíkom

Používateľom sa „modrá obrazovka smrti“ vrýva do pamäti najmä tým, že počítač ju nevie jednoducho ignorovať. Znamená nevratnú chybu, nasledovať teda musí reštart a opätovné načítanie celého systému. Existuje od čias Windowsu 2.0, v najnovšom Windows 10 ju však firma Microsoft doplnila o veľkého smutného smajlíka „:(“. Na záver dodajme, že veľtrh Comdex sa konával každý november v americkom Las Vegas. Na začiatku 21. storočia však postupne strácal záujem verejnosti aj médií. V roku 2004 bol napokon úplne zrušený. Pozornosť sveta sa totiž presunula na výstavu CES (Consumer Electronics Show) konajúcu sa v januári v rovnakom meste.

Netreba pripomínať, že tá je organizovaná dodnes. Konala sa dokonca aj tento rok. Aktuálna pandémia nového koronavírusu ju totiž, na rozdiel od ostatných podujatí, nezastihla.

Zdroj : Internet, Wikipedia, Vlastné

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 200.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button