Prihláste sa k svojmu účtu, pokiaľ ho máte. Alebo kliknite tu pokiaľ ho ešte nemáte a prajete si ho vytvoriť - je to jednoduché a získate mnoho výhod.

Monitor teplôt a vlhkosti v domácnosti s ovládaním solenoidov kúrenia Občianska inzercia

pred mesiacom Ponuka služieb Poprad   487 zobrazení

0.0 hviezd

Lokalita: Poprad

Ponúkam softvér pre systém založený na webovom rozhraní v PHP, ktorý používa komunikáciu s 2x Arduino Mega2560, ktoré komunikujú s rozhraním cez Ethernet shield Wiznet W5100 2x.
V systéme sú 2 moduly, každý ovláda jedno Arduino.
Systém používa prihlásenie s registráciou a centrálne webové rozhranie pre správu a ovládanie oboch modulov, ktoré v systéme jestvujú. Možnosť meniť prihlasovacie údaje, registrovať nových používateľov
Modul1:
Monitor 4x vlhkosť a 12x teplota (8x DS18B20, 1x SHT21, 1x BME280, 2x DHT22) - 4x OneWire zbernica

Modul 2:
Monitor 16x teplôt (16x DS18B20) - 7x OneWire, 8x IO vstup (voliteľný používateľov), 8x IO výstup pre solenoidy/relé, ktoré ovládajú ventil radiátora. Každý možno nastaviť na príslušný teplomer danej miestnosti.
Modul 2 sa riadi automatickým režimom pre vykurovanie s navoleným teplomerom a hysterézou a cieľovou teplotou. Okrem toho je ich možné riadiť aj manuálne ZAP/VYP natvrdo. Modul neovláda kúrenie, ani kotol, ovláda iba radiátory a ich ventily.

Webové rozhranie ďalej umožňuje:
Registráciu a prihlásenie používateľov, aktuálny stav webu (konektivita HTTP, HTTPS, spojenie s databázou), zmena názvov každého vstupu/výstupu, teplomera, vlhkomera v reálnom čase (možnosť modifikovať rýchlosť refreshu). Štatistika nameraných údajov v tabuľke x záznamov, v grafoch za 24h /7 dní / 30 dní.

Reprezentácia priemeru nameraných údajov, maximá a minimá za 24h až 7/ 30 dní. Výpis a zmazanie logov, ktoré ukladajú dáta o chybných senzoroch, chybne nameraných dátach, zdrojové kódy pre obe Arduino dosky na webe. Systém funguje na HTTP protokole, ktorý obe Arduino dosky podporujú.

Arduina posielajú dáta ako HTTP POST request na webserver. PHP je validné pre verzie 5.6 i 7+. Vo webovom rozhraní sú dostupné aj schémy zapojenia s popisom jednotlivých zberníc, zdrojové kódy pre tieto mikrokontroléry (nakoľko sa využíva viacero zberníc na OneWire, schéma je o niečo zložitejšia, možno nie vhodné pre úplného laika.)
Možno vopred vyskúšať.


 
Poznámka : Pokiaľ chcete pridať hodnotenie, musíte sa prihlásiť.
Webwiki ButtonSeo servis